„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

2-oji diena: Kam reikalingos mamos?
2009 03 11

Diena praėjo puikiai ir Špokas bei jo laimingi tėveliai jaučiasi labai gerai. Sūnus valgė, gėrė, miegojo, kakojo, žaidė, šliaužiojo, seiles varvino, maista drapstė, dar miegojo, dar kakojo ir taip toliau ir panašiai. Tėčiui būnant vienam namuose kyla daug visokių minčių tarp padainavimų, niuniavimų, vaikiškų paurzgimų ir vaiko mylavimų. Šiandieną pagalvojau apie mamas, apie jas ir norėčiau trumpai (jei tik išeis) parašyti.

Mielos Mamos,

Nežinau kaip Jūs sugebate būti ir mamomis ir žmonomis (dažnai reiškia mama kvadratu) ir profesionaliomis darbuotojomis ir įstabiomis meilužėmis? Žengti jūsų pėdomis mums vyrams tikrai nelengva. Praėjus dviems dienoms būnant akis į aki su laimingu mažamečiu (6 1/2 mėnesio) suprantu viena, kad mano greičiai dar nevisada atitinka Mažojo poreikius. Tai ateina su praktika, bet leiskite nulenkti žemai galva ir pasigerėti matant ką ir kaip Jūs gebate: – pamaitinti vaiką, – dalyvauti šeimos ruošoje ir rūpyboje (skalbimas, lyginimas, indų plovimas, maisto gaminimas, kambarių tvarkymas) – nuvežti vaikus į mokyklą, paimti vaikus iš mokyklos – apsipirkti – susitvarkyti nagus, susisukti bigudukus (mane kažkodėl tai kelia :)) – paskaityti knygą – uždirbti atlyginimą – parašyti blogo pranešimą ir t.t. ir t.t ir visa tai darydamos vienu metu, sugebate akies krašteliu matyti ką daro Jūsų vyras suteikti jam reikalingus patarimus, pasiūlymus, paguosti ar išsakyti pageidavimus ateičiai.

Ačiū Jums už tai!

Daugeliui vyrui šis „multi-tasking” yra aukštoji matematika, ir nors labai stengiamės kažin ar kada prilygstame Jums. Ir „standartiškai” galima kaltinti visuomenę, genetiką, hormonus bei dar bala žino ką. Viena aišku T nėra lygu M (T – tėtė, M – mama). Nors ir T turi savo specifinių ir nemažiau svarbių užduočių išspręsti auginant vaiką ar gyvenant šeimoje. Tik susidaro įspūdis, kad be T būtų įmanoma pakelti visus rūpesčius vienai M, bet be M? Na gal tai mano prietaringa mąstysena?

Špokas auga ir man įdomu ar jo dienų visuomenėje lyčių nelygybė vis dar bus aštri problema?Ar lyties pagrindu susikūrę stereotipai formuos žmonių pasąmonę? Ar jis nulenks galvą prieš „dailiąją lytį”?

 

Parengta bendradarbiaujant su www.timeslt.wordpress.com