"Blogeriai" (ir ne tik), vienykimės! Akcija - SAVAITĖ BE PATYČIŲ.

Parašyta 2010 Kovo 22 d.

Na, tikriausiai daug kas jau esate girdėję apie "Vaikų linijos" inicijuotą akciją "Savaitė be patyčių". Šiandien - pirmoji šios savaitės diena. Menu, kaip kartą man atsiuntė atvirlaiškį iš Švedijos ir buvo užrašyta: šiandien - pirmoji tavo likusio gyvenimo diena. Vis apie tai galvoju, kai prisimenu šią akciją: kaip būtų puiku, kad ši diena būtų simbolinė visuomenės virsmo diena, kad patyčios iš tiesų nebebūtų norma, ir visi norėtų jas išgyvendinti iš savo ir savo mylimų žmonių aplinkos!

Taigi siūlau visiems, rašantiems tinklaraščius bei turintiems tinklalapius šią savaitę simboliškai įsidėti "Patyčioms NE!" banerį, kurį - man paprašius - sukūrė mano klasiokė Agnė. Ačiū!

Be to, šią savaitę specialistai LVJC skaitys nemokamas paskaitas apie patyčias (paskaitos bus skaitomos ir Kaune. Daugiau apie renginius - spauskite apačioje esančią nuorodą):

„Patyčios vaiko teisių konvencijos kontekste“
Kovo 22 d., 17:00-18:30 / Mažoji salė
Lekt. doc. Dainius Pūras
Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto narys ekspertas
„Patyčios ir jų prevencija“
Kovo 24 d., 18:30-20:00 / Mažoji salė
Lekt. dr. Robertas Povilaitis
VšĮ „Vaikų linija“, psichologas
„Ar galime apsaugoti vaikus nuo bendraamžių patyčių?“
Kovo 26 d., 17:30-19:00 / Mažoji salė
Lekt. Jurgita Smiltė Jasiulionė
VšĮ „Vaikų linija“, psichologė
Prancūzų kino filmas „Tarp sienų“
Kovo 23 d., 10:00-11:30
Nemokamas kino seansas tėvams kino teatre „Skalvija“
DAUGIAU INFORMACIJOS:
Akcija „Savaitė BE PATYČIŲ“ www.lvjc.lt
Registracija į paskaitas viktorija.z@lvjc.lt

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE AKCIJĄ "SAVAITĖ BE PATYČIŲ"

Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad - be visų kitų renginių (o jų tikrai daug!), apie kuriuos perskaitysite nuorodoje -

a) Akcijos metu „Vaikų linija“ padidintu krūviu teiks pagalbą vaikams ir paaugliams nemokamu telefonu 8-800-11111

b) Tolesnei kampanijos veiklai renkamos lėšos pirmąjame aukojimo portale Lietuvoje - www.aukok.lt .

Mielieji, junkimės į šią prasmingą akciją!

Juk mes visi mylime Lietuvą ir norime, kad joje visiems būtų saugiau, ar ne?

httpv://www.youtube.com/watch?v=SuQ40yDr_PwJurgytuk, ačiū! Man patiko: paprasta ir labai hands-on, kas vaikams yra lengvai suprantama! Geriausia tai ta paskaita pas socialinį pedagogą. O jei dar pedagogas su pašaukimu, tai galima sušokti džiaugsmo šokį!

Austėja Landsbergienė
2010 12 02 12:13

Nuoroda, kaip mokykloje kovojama su patyčiomis
http://www.pinigukarta.lt/blog/profesijos-blog/mokytoja-profesijos-blog-blog-2/mokykla-be-patyciu

Jurgytukas
2010 12 02 12:01

Ta Maximos reklama tai "superinė", na, jei trumpai, tai maždaug taip: tėtis - tai enciklopedija, o mama- tai užrašų knygutė. Bjauru, nors tu ką.
Dėl ežių... Na, nežinau, man ji juokinga, nes jei pastebėjot "ežio" reklama visada kiek trenkta :)

Vaida
2010 04 30 13:53

apie tą maximos reklamą. kai išgirdom pirmą, kur vaikai prie gaublio tėčio klausinėja, aš sakau vyrui: "žinau, kad Kampala - sostinė, Titikaka - ežeras, o ką jie tą trečią įvardina, niekaip nesuprantu net žodžio". Vyras sako "ai, neklausk, nežinau. bet galiu parodyt, kur miltai ir kur pipirai" :D
o apie tą "apkalbėk" reklamą irgi buvau pagalvojus, kad kažkaip negražiai mokina... bet tai aš visose reklamose įžiūriu ne tai, ką reiktų :D

agnė
2010 04 30 12:28

Man tai nepatinka prekybos centro reklama, kur sakoma, kad "Tėtis žino viską (istorinius įvykius, sostines ir t.t.), o mama žino tai, kas svarbiausia (kur druska, pipirai, kada močiutės gimtadienis). :). Bet daugumai mano draugių tai ta reklama patinka, ir jos nemato jokios potekstės, kad čia akcentuojama, jog moterys išmano tik virtuvę ir buitį, o vyrai - yra apsiskaitę, ir žino daug daugiau :)

Inga
2010 04 30 12:01

Jurgytuk, gal galima bandyt būtų kreiptis į Lietuvos Reklamos biurą (bent jau šiuo atveju). Kitais atvejais, pvz. jeigu reklamoje diskriminuojama lytis, rasė ar kita, galima kreiptis į lygių teisių tarnyba.
Dar vienas variantas yra parašyti pačiam operatoriui. Juk, kaip ten bebūtų, jie suinteresuoti, kad jų reklama skatintų pardavimus (t.y. patiktų žmonėms), o ne atstumtų.

Inga
2010 04 30 11:59

As tik norejau pakomentuotiper TV rodoma vieno mobilaus rysio operatoriaus reklama "apkalbek visus". Mano galva ta reklama yra skatinanti patycias. Kazin, kur galima butu kreiptis, kad tokia reklama nebutu transliuojama?

Jurgytukas
2010 04 30 11:18

[...] šeimą, vaikus ir švietimą autorė, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė trumpai pristatė „Vaikų linijos“ inicijuojamą akciją „Savaitė be patyčių“ (šios akcijos tikslas [...]

Patyčioms NE! - Ligi Dangaus
2010 03 25 00:38

Labai norėjau pasidžiaugti ir padėkoti Jums ir Jūsų klasiokei Agnei už Savaitės BE PATYČIŲ iniciatyvos palaikymą. Labai smagu, kad yra tokių žmonių kaip Jūs! Šios iniciatyvos jėga tame, kad suvienijus jėgas galima tikrai išjudinti visuomenę.

Robertas Povilaitis
2010 03 24 23:23

kreivaranki, jeigu būtumėte sekęs mano įrašus, tai būtumėte pastebėjęs, kad aš - prieš patyčias nuo pat pirmos šio tinklaraščio gyvavimo dienos. Lygiai taip pat ir "Vaikų Linija".

Deja, mūsų visuomenėje patyčios kol kas daug kur norma. Todėl šios "Vaikų Linijos" akcijos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kas iš tiesų Lietuvoje veši... Ir, atrodo, jiems visai neblogai pavyko! Tikėkimės, kad vis daugiau žmonių jungsis prie šios akcijos ne tik šią savaitę, bet ir kiekvieną dieną...

Austėja Landsbergienė
2010 03 24 16:36

O tai kai pasibaigs savatė be patyčių, tai ir vėl bus galima tyčiotis, ar kaip?

kreivarankis
2010 03 24 15:28

Kristina/A, paanalizuok visą išsamų sąrašą. Esmė ta, kad čia visi jungėsi/jungiasi laisva valia, savanoriškai, patys siūlydami, ką gali padaryti! Jau keletą mėnesių Vaikų Linija kvietė jungtis, ir visi buvo priimami: kuo daugiau, tuo geriau!

Taigi jeigu Šiauliuose nieko nėra, tai tik šiauliečių reikia klausti: KODĖL neatsirado iniciatyvių savanorių? :)

Austėja Landsbergienė
2010 03 22 23:04

Šiauliuose vėl nieko?

Kristina/Anafora
2010 03 22 18:42

 

PASIMATUOK SODELĮ