DARBELIAI. Užgavėnių kaukės.

Parašyta 2009 Vasario 24 d.

img_2747

Žinote, ką pagalvojau? Juk tikriausiai visi darėme kokias nors kaukes, ar ne? Atsiųskite nuotraukas ir sudėsiu visas į galeriją! Manau, kad bus labai smagu, o ir galėsime "pasimedžioti" idėjų kitiems kartams. Siųskite jau baigtos kaukės nuotrauką ir trumputį aprašymą, kaip ją darėte:) LAUKIU!!!

Labai džiugu, kad sulaukiau įvairių kaukių nuotraukų ir aprašymų! AČIŪŪŪŪ! Grožėkimės drauge ir semkimės idėjų:)

JEI NORITE NUOTRAUKAS PADIDINTI, SPAUSKITE ANT JŲ!

Iš koto verčianti Astos kaukė (baigtu darbu iliustruotas įrašas, o "etapų" nuotraukų ieškokite apačioje):

1. kiausiniu dezute suplesiau ir uzpyliau verdanciu vandeniu (p.s. labai gerai  tirpsta tos, kur tokios aukstos buna ) 2. ant lenteles nusilipdem is plastilino kauke mazdaug paskaiciuodama atstumus tarp akiu, burnos ir nosies 3. kiausiniu dezute gerokai sumaigiau rankomis, o tada suplakiau mikseriu. vandens palikau labai minimaliai. idejau druskos apie 3-4 saukstelius ir ipyliau lipalo apie 1-2 saukstus. vel gerai perminkiau 4. ant plastilino kaukes uzsidedam plastikine plevele ir dedam  kiausiniu deklo mase 5. isdziuvus kaukei (mazdaug po poros dienu) nuimama nuo plastilino, apkerpam kaukes krastelius graziai, issipjaunam akiduobes, burna ir nosyje skylutes. taip pat issipjaunam skylutes virvutei iverti 6. apklijuojam kaukes krastelius (sonus, akiduobes, burna, skylutes virvutei ) medziaginiu pleistru 7. kaukes vidu isklijuojam trikotazu (sena maikute). cia tam kad prie veiduko butu maloniau 8. nudazom akrilu isore basta ! galim begt uzgaveniaut :) [gallery order="DESC" columns="2"]

Nerta ir papjė mašė Jurgos kaukės (žiūrėti viršuje):

Viena kaukė nerta. Buvau radus panašių foto senam ,,Šeimininkės" laikrašty. Nepamenu iš kelinto karto pavyko. Nėriau atskirom detalėm ir po to jas jungiau.  Kita- papje maše technika (iš tualetinio popieriaus). Darėm kartu su mano ketvirtokais.

Mato kaukės (žiūrėti viršuje):

Geltona: baisuoklis kiskis, cia jau Matuko ideja :) Popierius kartonas ir paprastas spalvotas popierius, siulai ir klijai. Nieko sudetingo :)

Velniukas: yra is vatos ir kartoninio popieriaus. Tiesa sakant, turejom zalia kartona, kuri nudaze Matas raudonai, isdziuvo ir iskirpom konturus, priklijavom vatos barzda :) Kaip ir nosi raudona is paprasto popieriaus.jus debilai

pasiutene bybauskiene
2012 12 09 12:36

Kai mes gaminom tokią kaukę, tai dažėm akriliniais dažais. Ir gerai "kimba", ir greit džiūna. Fenu "pafenavus" išvis sparčiai išdžius. O guašu nudažius, jei lietinga diena, ar labai vandeniu Jus kas aplaistys, nuvarvės dažai.

Renatulis
2011 02 09 15:45

Kokius dažus geriausia naudoti dažant "papjė mašė" kaukes?Ar juos reikia su lipalu maišyti?

Ginta:)
2011 02 09 15:18

Jurga, gera mintis dėl to plaukų lako, ačiū! Bet ta nerta...kuo ilgiau žiūriu, tuo labiau galvoju, kad NEPAKARTOJAMA!

Austėja Landsbergienė
2009 02 26 19:01

Dar dėl kaukių. Iš plėšyto popieriaus-papje maše. Mes su vaikais, kad kaukė būtų išgaubta, dar ją rišom prie 3l stiklainio, tada nebus tokia tiesi, o nudažius guašu , ją apipurkšt paprastu plaukų laku reikia- netepa ir blizga.
Šiaip po ta nerta nėra labai patogu- rasoja. Man, akiniuotei, tai aktualu. Ir ją dabar nerčiau su visa galva- užbaigčiau kepure.

Jurga
2009 02 26 18:14

Aš dar pagalvojau, kad ta megzta labai tinka vasario pabaigai: jei šventi visą dieną Rumšiškėse, tai tikrai nesušalsi! Nes aš vis prisimenu žvarbų orą ir pašalusias kojas...

Austėja Landsbergienė
2009 02 26 16:29

Ta numegzta - super kaukė. Liuks.

Gintare
2009 02 26 15:46

Sudėjau atsiųstas kaukių nuotraukas. AČIŪ atsiuntusiems!!! Tik dar nelabai įvaldžiau, kad galerija būtų gražiai išsidėsčiusi, bet, manau, ir taip visai aišku, kas prie ko:)

Austėja Landsbergienė
2009 02 26 08:43

Rima, gal atsiųstum savų kaukių nuotraukyčių - įdėčiau į blogą:)

Austėja Landsbergienė
2009 02 26 05:40

Mes darėmės kaukes kaip mamos Rūtos aprašyta, iš kiaušinių dėžučių. Tik ne ant pagaliuko, o su "krokodilu" pritvirtinau gumeles. Labai lengva ir labai įdomios kaukės :)

Rima
2009 02 26 03:15

 

PASIMATUOK SODELĮ