Dinozaurai...

Parašyta 2011 Rugpjūčio 11 d.

Turiu tokį vieną mėgiamą posakį (Vaikystės Sodo mokytojos tikrai jį girdėjusios daugybę kartų) - " Ten gyvena drakonai" (senieji žemėlapių dailininkai, kai nežinodavo, kas yra toliau, nei siekia jų žinios, sakydavo, kad ten gyvena drakonai). Gaila, kad ne dinozaurai, nes būtų labai tikęs prie šio įrašo. Juokinga tai, kad jau antras įrašas iš eilės bus apie tai, kaip aš netenku amo, bet, žmonės mielieji, na, iš kur tokių (...) atsiranda?!?!?!

Juokas juokais, bet pirma mintis, šovusi į galvą, buvo, kad aš tokiai moteriai neduočiau įsivaikinti vaikų. Aišku, po to pradėjau galvoti, kad biologinių mamų dar ne tokių būna, bet... Tam tikra prasme mes galime kontroliuoti įsivaikinimo procesus, ar ne? Ir pasirūpinti, kad bent jau ten, kur galime kontroliuoti, vaikai būtų kuo labiau apsaugoti. Žinia, labai daug katalikų (ir apskritai krikščionių) įsivaikina vaikus, dažnai net su sunkia negalia - tokius, kokių kiti ne tik kad neįsivaikina, bet ir, deja, savų dėl tos priežasties atsisako. Taip tie vaikiukai turi galimybę gyventi visavertiškesnį gyvenimą.

Bet šiuo atveju, mano nuomone, mes jau kalbame ne apie tikėjimą, o apie aš-net-nežinau, ką...

Kita vertus, pagalvojau, ką sakyčiau aš tokiu atveju, jei man tokį klausimą (žr apačioje) užduotų mano klasę lankančio vaiko mama (šį klausimą visada sau užduodu, kai atsiduriu tokiose situacijose, kur reikia priimti sprendimą kalbant apie vaikus). Tai tiesiog atsakyčiau paprašydama, kad vis dėlto ji leistų vaikui žaisti žaisliniais dinozaurais ir - fingers crossed - kad vaikas turės daugiau kritinio ir analitinio  mąstymo gebėjimų (bet šito, žinoma, jau garsiai nesakyčiau).

 


taip Austėja, tu visiškai teisi, galiu pasakyti , kaip aš pradėjau nuo savęs

MAN MANO MAMA YRA PATI GERIAUSIA TOKIA, KOKIA JI YRA

boruzele
2011 09 08 20:15

boruzele, gal pradėkite tiesiog nuo savęs? Jeigu Jūs įžvelgiate žeminimą, tai aš nelabai ką ir turiu Jums pasakyti.

Austėja Landsbergienė
2011 09 07 19:59

Austeja,

Noreciau priminti, kad motinyste ar teise į motinystę nėra susijusi su intelekto koeficientais, diplomais ar evoliucijos termobranduolinės fizikos ar literatūros išmanymu. Tuo labiau negalima sieti tokių dalykų su motinyste ir vertinti tai kaip prioritetą suteikiant teisę auginti vaikus.

Tavo rašymas apie tą moterį skamba iš aukšto ir žeminančiai tos moters atžvilgiu. tai man ant tyčiojimosi ribos.

Jei mes gerbtume žmones tokius, kokie jie yra, su jų silpnybėmis ir netobulumais gal mažiau būtų reikalas kalbėti apie patyčias ir kovą su jomis???

boruzele
2011 09 07 19:29

tiketi KAZKUO, nes tas KAZKAS tai tikrai yra galinga jega, kuri leidzia ramiau gyventi - pamenu, kaip vaikysteje isejus is baznycios taip gera buna ant dusios. Bet ka daryti, jei tiketi dievu as negaliu, nes man viskas nera logiska, nu negaliu prisiversti patiketi visais biblijos faktais.

Inga
2011 08 22 18:28

As tai visa laika masciau, ka rimti katalikai sako apie zmogaus kildinima is bezdziones, kaip jie sia tema diskutuotu. O pasirodo, IS TIKRUJU yra tokiu zmoniu, kurie visa esybe neigia mokslinius faktus. Tai nieko su jais ir nepadiskutuotum :)
Siaip nukrypstant nuo temos, as labai noreciau buti tikinti, tiketi KAZKUO, nes tas KAZKAS tai tikrai yra galinga jega, kuri leidzia ramiau gyventi - pamenu, kaip vaikysteje isejus is baznycios taip gera buna ant dusios. Bet ka daryti, jei tiketi dievu as negaliu, nes man viskas nera logiska, nu negaliu prisiversti patiketi visais biblijos faktais.

Inga
2011 08 22 18:24

xena, "tiesiog kvailoka" jau man kaip ir užtektų, kad aš neskubėčiau žmogui duoti įsivaikinti vaikų. Suprantu, jei "tiesiog kvailoka" pasigimdo, čia jau, kaip sakant, yra kaip yra, o dėl įsivaikinimo...aš manau, kad yra daugybė moterų tiesiog protingų, kurios norėtų įsivaikinti... Aš turiu pripažinti, kad turiu problemą su tokius klausimus užduodančiais žmonėmis. Aišku, galime leistis į diskusiją, kad geriau tokia mama, nei vaikų namai ir t.t. ir pan., bet jeigu galima būtų rinktis mamą, kuri - būdama puiki mama - dar ir išmano apie evoliuciją ir dinozaurus, tai aš - deja ar ne deja - bet rinkčiausi (jei man kas duotų išrinkti) vaiką atiduoti įvaikinimui būtent jai.
O kad žmogus nebūtų "tiesiog kvailokas", tai jam reikėtų apskritai daugiau skaityti, o ne tiesiog vien Bibliją studijuoti, nes, manau, ir be Biblijos reikia daugiau ką studijuoti/mokytis. Net spėlioti nenoriu, kur aš šiandien būčiau, jei atsakymų į visus klausimus ieškočiau tik Biblijoje...

Austėja Landsbergienė
2011 08 16 13:43

Katalike, manau Austėja čia nenorėjo nieko blogo apie katalikus pasakyti, o apie juos parašė kaip tik norėdama parodyti skirtumus tarp katalikų ir fanatikų.
beje, Bibliojeje yra rašoma ir apie dinozaurus :) paserčinau internetą ir štai ką radau (tiesa, ten stačiatikiai, ne katalikai atsako) http://azbyka.ru/forum/showthread.php?t=5564&highlight=%E4%E8%ED%EE%E7%E0%E2%F0%FB

tik aš nemanau kad ši mama fanatikė. kodėl? nes ji neatėmė iš vaiko to dinozauro, reiškia kad arba jos įsitikinimai netvirti, arba ji visgi duoda tam vaikui pakankamai laisvės žaisti IR taip kaip jai atrodo neteisinga. Galiausiai ji pasitiki Dievu, ne tik savimi. mano galva ji tiesiog kvailoka, permažai studijuoja Bibliją ir gyvena tokių pačių žmonių bendruomenėje, greičiausia kokiame nors kaime.
bet aš iš jos tikrai tų vaikų neatimčiau. nemanau kad ji kažkaip gali tą vaiką sutraumuoti. o priedo jis jai tikrai rūpi, ir ji leidžia jam pačiam su Dievo pagalba priimti sprendimus. Čia tik tiek kiek įžvelgiau iš šio pranešimo, nekalbant apie tai kad tik iš tokio pranešimo apskritai nedrįsčiau spręsti nieko apie žmogų, ir tuo labiau - ar leisti jam įvaikinti. šis momentas, Austėja, tiesą sakant suerzino, ypač kai tu taip rašai. Na dar parašyčiau aš ar kokia kita mama - būtų kaip asmeninė eilinės mamos nuomonė, bet tavo nuomonė šitoj erdvėj yra kiek svaresnė.

xena
2011 08 16 13:21

Laba,

Skaitau ir galvoju... esu tikinti ir stengiuosi gyventi pagal kataliku baznycios rekomendacijas ir labai neskanu skaityti, kai yra kalbama apie fanatizmą, o iš tiesų tai tik žmonių neišprusimas. Nes kataliku baznycia neneigia evoliucijos. Paskaitykite oficialiame Vatikano puslapyje - Popiežiaus mokslo akademija evoliucijos klausimą nuosekliai nagrinėjo ir nepaneigė:
http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_academies/acdscien/documents/newpdf/acta20.pdf
Dievas kurė ir kuria per evoliucija.
O Biblijoje bendrai nerašoma apie tai kaip Dievas kūrė pasaulį - joje rašom KODĖL Dievas ji sukūrė.
Nereikėtų taip paviršutiniškai ir taip kategoriškai vertinti. Juo labaiu fanatikų yra įvairiose srityse, ne tik tikėjimo... lygiai taip pat kaikurias vaikų auklėjimo nuostatas galima būtų pavadinti fanatiškomis.

Katalike
2011 08 15 12:56

Biblijoje nerašoma apie internetą. Geras krikščionis neturėtų naudotis šiuo velnio išmislu. Mane ima baisus pyktis matant, kaip dievo avelės gundomos tokiu žiauriu būdu.

Saulius P.
2011 08 13 10:47

Apšalus, kaip sakoma... O_o

Ziu
2011 08 12 11:01

Alice, Inga, man yra tekę ne kartą dalyvauti tokiose paskaitose. Visai įdomu :) Vieną net labai gerai prisimenu: dėstytojas (tikrai ne koks šarlatanas) teigė, kad toks žvėris kaip bebras negalėjo normaliai išssivystyti, nes prašoka evoliucijos grandines. Kaip ir žmogus. Na, yra ta "missing link". Vadinasi, tik Dievas galėjo sukurti. Ir toje auditorijoje sėdėjo tikrai ne vienas šimtas žmonių...

Austėja Landsbergienė
2011 08 12 07:53

Skaičiau ir žandikaulis atvipo: negalėjau patikėti, kad čia rimtai!!!!! Oi, kažkaip man nuoširdžiai gaila to berniuko...

vaida
2011 08 12 07:52

Gal jau matėte, kaip pretendentės i miss Amerika atsakinėja į klausimą "ar evoliucijos turi būti mokoma mokykloje?" http://www.youtube.com/watch?v=RRdAe3UAIVs
Žiūriu ir savo akim ir ausim netikiu.

Inga, rimtai bandė paneigti evoliuciją? Vajėtus. Jei kas iš mano kolegų tokią paskaitą padėstytų mūsiškiame universitete, tai čia būtų didžiulis skandalas, visi laikraščiai apie tai rašytų...

Alice
2011 08 11 23:34

NA žinokit čia ne juokai :) Kuomet buvau studentė, lankiau VDU bioetikos paskaitas pas gerb. A.Narbekovą. Mane šokiravo tai, kad jis iš tikrųjų vienoje paskaitoje bandė paneigti evoliuciją remdamasis moksliniais faktais bei viską aiškino biblinėm tiesom. Taip sunkiai man smegenyse viskas dėliojosi. Nors šiaip kaip dėstytojas buvo super.

Inga
2011 08 11 22:59

Užjaučiu vaikus. Visų fanatikų...

Ieva
2011 08 11 22:36

Pastebėjau, kad kuo toliau, tuo daugiau randasi Internete tokių fanatikų. Kažkodėl dauguma jų - iš Amerikos... Nenuostabu, kodėl aršesni ateistai visus religingus žmones vadina nepilnapročiais... Tokius klausimus užduodantys gadina bendrą įvaizdį...

Kroitus
2011 08 11 22:33

o varge.. dar ir taip būna..
fanatizmas visada yra blogai. visose srityse.. :(

Edita
2011 08 11 19:28

Prisikvatojau! Situaciją suprantu, ale vis tiek labai juokinga:) Aš gerai Biblijos netyrinėjau, bet priminkit kas nors, ką ten Dievas sako apie ... kompus ir tėvų forumus, kuriuose užduodami tokie opūs klausimai? :D

Asta
2011 08 11 18:37

 

"Vaikystės Sodo" Šeštadieninė mokyklėlė Mažasis mokslininkas! Daugiau informacijos rasite ČIA