Gimtadienio šventė: PRINCESĖS:)

Parašyta 2010 Vasario 2 d.

Kieno gi daugiau mūsų namuose gimtadienio šventė bus apie princeses, jei ne Mortos??? Šio Mortos Sofijos gimtadienio labai laukiau ir aš, nes tai buvo pirmasis gimtadienis, kai Morta sąmoningai pasirinko, kokio gimtadienio ji norėtų. Gimtadienio tema...wait for it...PRINCESĖS!!!! :D Taigi ruošėmės ketvirtajam Mortos Sofijos gimtadieniui, kuris buvo šį sekmadienį ir kurio tema - princesės.

Iš tiesų internete knibžda idėjų šia tema - vargas ne surasti, o atsirinkti! Mano kriterijai buvo paprasti: a) kad užduotys tiktų Mortos amžiaus vaikams ir b) kad užduotys būtų ne kalbinės, o suprantamos visiems! Kodėl? Todėl, kad Morta pakvietė dvi nekalbančias lietuviškai mergaites: latvę Martą (su kuria lanko tą patį darželį (nors šiemet jau nebe tą pačią grupę) ir dailę) ir olandę-austrę mūsų kaimynę Sophia. Kai jau supratote, Morta šiemet pati sudarė sąrašą draugų, kuriuos norėtų pakviesti į savo gimtadienį (užrašau, kad nepamirščiau, o Morta galėtų po daugelio metų perskaityti): Indra, Aleksas ir Ringailė iš šeštadieninės mokyklėlės, jau minėtos Sophia (ir, žinoma, jos broliukas Felix, kuris irgi būtų labai liūdėjęs...) ir Marta, Ūla ir Aušrytė (Morta sako: Aušrytė galės su Gertrūda pažaisti, kol bus mano gimtadienis...juk jai bus liūdna, jei Ūla jos neatsives!)

Pradėjome ruoštis jau ryte: su Morta kepėme sausainiukus-ketvertukus. Man pasisekė, nes Mortos klasioko mama man davė formelę-ketvertuką. Kodėl sakau "pasisekė"? Ogi todėl, kad per tikrąjį gimtadienį Morta nešėsi tokius sausainiukus-ketvertukus savo klasiokams į darželį, tačiau...aš juos išpjausčiau rankomis! Kol išpjausčiau ir iškepiau, buvo jau 4.30 RYTO :D, todėl šįkart labai džiaugiausi, kad procesas buvo DAUUUUUUG greitesnis! Taigi pašovėme į orkaitę keturias skardas sausainiukų - skačiavau tol, kol įsitikinau, kad visiems vaikams bus bent po 4! Po to jau dariau tiek, kiek buvo tešlos.

Dar kepant sausainiukams, jau ėjo su Morta daryt rožinės - princesių - želė. Čia, Belgijoje, yra problema su želė - bent jau aš jos neradau net keturiose skirtingose parduotuvėse! Tai a) arba nežinau, kur ieškoti arba b) jos tiesiog Belgijoje nėra! Gerai, kad mama buvo įdavusi iš LT. Želė papuošėme rožiniais saldainiukais-guminukais ir...ėjome kepti princesių torto! Tortą kepėm paprastą - tokį, kokį tikrai valgo vaikai: a la keksą. Kai iškepė keksas, tirpinome šokoladą, kuriuo apliejome ir..pati Morta išpuošė tortą cukrinėmis rožinėmis rožėmis ir apibarstė "princesiškais" pabarstukais. Dar įsmeigėme žvakę-ketvertą, uždėjome vieną sausainiuką-ketvertuką, išmirkytą cukraus pudroje ir - pabaigai - Morta įsmeigė fejerverką.

Kai pasiruošėme maistą (ai, dar pasiruošėme keptiems sumuštiniams), ėjome ruoštis "atrakcijonams". Aš karpiau dideles ir mažas karūnas, berniukai piešė princesę-Mortą, paruošiau dovaną "Stebuklų lazdelės" žaidimui, karoliukus sudėjau į lėkštutes (nes vaikams paprastai sunku juos imti tiesiai iš pakuotės)...žodžiu, pasiruošėm.

Mortai labai patiko brolių nupiešta (iš tiesų tai aš apibrėžiau gulinčią ant rulono popieriaus Mortą ir nupiešiau veidą, nes berniukai paprašė. Visa kita - jų darbas) princesė Morta:

Morta džiūgavo, kad nupieštos net sidabriniu siūlu siuvinėtos žvaigždutės ant jos kojinių ir matavosi, ar to paties ūgio:

Kai pasiruošėme, vaikai susėdo laukti svečių...o jau spirgėjo!

Kai tik pradėjo rinktis svečiai, sutarėme, kad iškart eis prie didžiojo stalo daryti princesių ir princų karūnų (aš visą programą susirašiau papunkčiui ir net kiek minučių kiekviena veikla truks...). Šiai veiklai buvau jau iš anksto paruošus karūnų iškarpas, flomasterius, pieštukus, kreideles, veltinio širdeles, spalvotą popierių ir 9 įvairius spaudukus:

Kai visi dalyviai pasipuošė karūnomis (na, nebent nenorėjo - kaip Augustas ir Vilhelmas), ėjome į kitą veiklos centrą, kuriame reikėjo priklijuoti princesei Mortai karūną. Žaidimo esmė tokia: kiekvienas gauna po nedidelę popierinę karūną, kurios vienoje pusėje priklijuota iš abiejų pusių lipni juostelė, kad būtų galima užklijuoti princesei ant galvos. Nubrėžiame liniją, prie kurios vaikai sustoja į eilę (aš nebrėžiau, o priklijavau lipnios juostos liniją). Vaikas užsimerkia, apsisuka tris kartus ir...užsimerkęs eina klijuoti princesei karūnos!

Kai princesė buvo išpuošta karūnomis, už sunkų darbą visų vaikų laukė prizas: stebuklingos princesės lazdelės dovana. Princesės lazdelės istorija - tikrai ypatinga. Prieš keletą dienų važiavome su Morta į parduotuvę ir Morta dėžėje - kur sudėti nukainuoti daiktai - rado tą lazdelę ir būtinai jos užsimanė. Nuėjome prie kasininkės, kuri pasakė, kad lazdelė sugadinta (mat buvo "išsidraikę" rožiniai kaspinėliai), kainos nėra, todėl ji negalinti jos parduoti... Atnešė naujos kolekcijos lazdelę, tačiau Morta visiškai ja nesusižavėjo ir liūdna apsisuko eiti iš parduotuvės... Pardavėja...lazdelę jai padovanojo!

O žaidimas buvo toks: kiekvienam vaikui nupirkau po čiulpinuką. Suvyniojau pirmąjį čiulpinuką į popierių. Beje, pasakysiu, kad vyniojimui naudojau įvairius senus popierinius parduotuvių maišelius ir senus plakatus - pasidžiaugiau, kad pasielgiau labai ekologiškai! Tada ant tos dovanėlės dėjau naują čiulpinuką ir...vėl vyniojau naują "dovanėlę". Štai taip "Matrioškos" principu suvyniojau vieną į kitą 12 čiulpinukų-dovanėlių. Ant viršaus lipnia juosta priklijavau magiškąją princesės lazdelę.

Kaip vyksta žaidimas? Na, mes leidome "princesių muziką": Mortai Medeina padovanojo žaidimą, kuris veikia tarsi muzikinė dėžutė, o kai atidarai dėželę, sukasi princesė. Štai ir leisdavom dovanėlę ratu, kol grodavo princesės muzika. Muzikai sustojus, dovaną išpakuodavo tas, kieno rankose ji būdavo. Tas vaikas galėdavo išlupti savo čiulpinuką ir...jau per jo rankas dovanėlė nebebūdavo leidžiama! Taip ir ėjo dovanėlė ratu, kol visi vaikai turėjo po čiulpinuką.

Paskutiniai čiulpinukus gavo vyriausieji - Vilhelmas ir Augustas, o pats paskutinis - Vilhelmas - iš tiesų turėjo apsiginkluoti geležine kantrybe, nes labai gražiai laukė, kol gaus savo čiulpinuką. Dar reikėtų pagirti Martą, kuri laaaaabai gražiai ir kantriai žaidė ir laukė savo eilės!

Kitas žaidimas - slėpynės. Na, princesiškos slėpynės! Iš pradžių su vaikais aptarėme turimą dėlionę: kokia tai pasaka, kas ją skaitęs ir pan. Tada vaikai išėjo į virtuvę, o aš kambaryje paslėpiau 24 didelės "Snieguolės" dėlionės detales. Pašaukiau vaikus, jie turėjo rasti visas detales ir sudėlioti dėlionę.

Čia reikėtų tarti giriamąjį žodį Ringailei, nes rimčiausiai į šią užduotį pažiūrėjo būtent ji su Augustu: kiti daugiausiai paduodavo detales kita ranka prilaikydami burnoje esantį ledinuką:))) Na, bet svarbiausia gi, kad visiems smagu buvo!

Po tiek aktyvių užduočių ėjome užkandžiauti. Kadangi ketvirtasis gimtadienis - žinoma! - prasidėjo KETVIRTĄ valandą, tai numaniau, kad visi vaikai ateis jau pietavę. Tačiau norėjosi užkandėlės. Su Gabrieliumi pagalvojome, kas būtų ne kokie čipsai, tačiau ir ne košė:) Nusprendėme orkaitėje iškepti sumuštinių (duonelė+sviestas+sūris). Kad vaikams būtų smagiau, pomidorų padažu piešiau ant jų sumuštinių, ko tik jie norėjo :D Karūnos buvo lengviausia...na, ir sraigė...bet jau mašina tai ką jūs... Po sumuštinių atėjo eilė mūsų rožinei - princesių - želė :D

Želė patiko ir mažiausiom gimtadienio dalyvėm, kurios - it maži paukščiukai - laukdavo kiekvieno kąsnio. Jei duodavau Gertrūdai, tai Aušrelė sakydavo "mmmm?", o jei Aušrelei - Gertrūda. Žodžiu, laukė kiekvieno kąsnio:

Pasistiprinę ėjom verti karoliukų: per išpardavimą nupirkau visą dėžę įvairiausių karoliukų: didelių, vidutinių, mažų, įvairiausių spalvų ir formų. Taigi kiekvienas vaikas gavo po juostelę ir galėjo verti sau apyrankę arba karolius. Čia pasikviečiau į pagalbą keletą su vaikais likusių tėvelių, kad - jei vaikui nesiseka - padėtų. Buvo gražu žiūrėti!

Kai visi pasipuošė karoliais ir/arba apyrankėm, atnešiau "atpalaiduojančią" veiklą: visus sausainiukus-ketvertukus ir...rožinio bei geltono glajaus + pabarstukų. Kiekvienas vaikas gavo po teptuką (paprastą, skirtą piešimui), kurį galėjo mirkyti į glajų ir...dekoruoti sausainiukus! Kai kurie valgydavo savo sausainiuką vos spėję jį papuošti, kai kurie kaupė į lėkštutes, tačiau visiems be išimties ši veikla labai patiko - išsijuosęs sausainiukus dekoravo net Augustas!

Jeigu manote, kad ši užduotis buvo sudėtinga mažosioms, tai labai klystate - jos buvo bene pagrindinės šios užduoties smagumo įvertintojos!

Taigi taip ėjo ir atėjo torto eilė! Morta paprašė, kad išjungtumėme visas šviesas, uždegėme fejerverką ir dainavome (lietuviškai ir prancūziškai) "Su gimomo diena!":

Ir, žinoma, reikia užpūsti žvakutę-ketvertuką:

Pasižiūrėjau - jau buvo 18.25, o tėveliams pasakėme, kad gimtadienis truks iki 18.30. Taigi - nors turėjau suplanavusi dar vieną veiklą - "paleidau" vaikus tiesiog laisvai žaisti. (Ta paskutinė veikla, kurią buvau suplanavusi, buvo veidukų dažymas - mat įsigijau ir knygą kaip tai daryti, ir specialius dažus...tačiau nenorėjau pradėti, nes juk vienam vaikui reikia apie 10-15min!) Štai taip - laukdami tėvelių ir jau jų sulaukę (nes nė vieno vaiko nepavyko išsivesti iškart) - vaikai dar gerą valandą pažaidė:

Štai toks buvo mūsų didžiosios mergaitės - niekaip neapsisprendžiančios, ar ji fėja, ar princesė, ar karalienė - princesiškas ketvirtasis gimtadienis Briuselyje. Smagu žiūrėti, kaip Morta vis geriau žino, ko ji nori, nes juk dar pernai gimtadienis buvo visai mano planuotas ir įgyvendintas (darėme Kinų Naujuosius metus. Jei įdomu - spauskite nuorodą.) Šiemet aš Mortai siūliau, o ji - rinkosi. Tiesa, gimtadienio temą ir svečius rinkosi visiškai pati! Dar norėjo pasikviesti keletą mažylių (tiksliau, labiau jų tėvelius :D), tačiau sutarėme, kad su jais susitiksime kitomis dienomis...ką ir padarėme su Gertrūdos krikšto tėvais šeštadienį, o dar porą mažylių atvažiuos trečiadienį!

Keletas pastebėjimų:

- tokiame amžiuje išties gerai, kai vaikai užimti: jiems ir smagu, ir nesusipeša, ir namų po gimtadienio nereikia "atstatyti";

- šiemet padariau vieną "triuką", kuris laaaaabai pasiteisino: uždengiau Mortos lentynas. Tiesiog esmė ta, kad vaikai, pamatę naujų žaislų ir šiaip šoktelėjus adrenalinui tiesiog viską ima...net nežaidžia, o ima, meta, ima naujus ir t.t. Todėl šiemet nusprendžiau jų per daug nestimuliuoti ir palikti tik keletą žaidimų: virtuvėlę, fermos stalą, vežimėlį su lėlėmis, palapinę-pilį. Ir tai "atsipirko" su kaupu! Nes ir vaikai gražiai žaidė, ir mes vėliau susitvarkėme daug greičiau, nei paprastai po gimtadienių, kai kelias savaites ieškodavome dėlionių ir žaidimų detalių :D

- dar linkstu daryti išvadą, kad tokiame amžiuje geriausia, kai svečiai - panašaus amžiaus į jubiliatą. Tiesiog tada nereikia verstis per galvą, kad visiems būtų įdomu ir gali koncentruotis į tą žmogų, į kurį ir reikia koncentruotis per gimimo dieną!

- dar labai pasiteisino tai, kad pasakiau, jog vaiką galima atvesti ir palikti. Žinoma, jei vaikas (arba patys tėveliai) nori, tėveliai gali likti, tačiau jiems dėmesys bus minimalus: taurė vyno (alaus), šiek tiek užkandos ir...viskas. Nes gimtadienis - vaiko(-ų) šventė. Ir tai buvo super! Gabrielius - kiek galėjo - skyrė dėmesio tėveliams, o aš užsiėmiau su vaikais. Kai susirinko daugiau tėvelių, o vaikai pradėjo žaisti, galėjau šiek tiek dėmesio skirti visiems. Bent jau iš mano varpinės žiūrint, tokia organizacija buvo daug sėkmingesnė, nei pernykštė!

O iš jubiliatės varpinės: "Man labai patiko verti karoliukus ir labai patiko viską daryti su draugais. Ir mano draugai viską labai gerai moka daryti!"

Ačiū nuostabiesiems viską gebantiems Mortos Sofijos draugams ir jų tėveliams už kartu praleistą gražią šventę, už nuostabias dovanas ir...už draugystę!Kusiuka, kokia gera idėja dėl tapetų! Ačiū!
О tie suaugusieji, kurie susirenka gerai pašvęsti per vaiko gimtadienį, tai tikrai didelis galvos skausmas. Bet pirmiausia turbūt reiktų dėl šito susiderinti su vyru - jeigu pavyktų įtikinti jį, kiti tiesiog gautų susitaikyti su šeimos pozicija.

Inga
2010 03 05 13:16

Labai grazi svente! mintis su sausainiukais ir zaidimu perduok kitam, labai patiko. o ir siaip minciu daug graziu ir naudingu, bet dabar suku galva, 4 sunaus gimtadinis, minciu ir ideju kaip ir yra, visada galima rasti, ebt didziausia problema, kaip ir kitos minejo, tai suauge..kurie nori isgerti ir pavalgyti, o ir vyras jiems prtaria :( man buten tas "suaugusiu linksminimas" ir yra skaudziausia ir nervuojanti tema, del kurios nesinori is vis nieko daryti :( kazkodel savo gimtadieniu jie nesvencia, o kai vaiko gimtadienis, tai va prasau...kaip cia neisgerus uz pvz, anuko gimtadieni ir tt! brr...

Kusiuka
2010 03 04 20:13

Kristina, del popieriaus, mes plakatams ar siaip kokiems piesiniams dideliems, arba bendriems, pvz praeita karta pieseme dideli ilga traukini, mes patys nupieseme garvezi, o sveciai, vaikiukai kartu su teveliais piese vagonus ivairiausius ir gavosi didelis atvirukas-traukinukas
taigi visam tam naudojome paprasciausius tapetus, kur bet kokiuose senukuose ar dar kokioj pardej, likuciai buna, tai ilgiausias rulonas gavosi apie penkis litus, uzteko viskam :)

Kusiuka
2010 03 04 20:09

Austeja, manau gausi parasyti knygele “Vaiku Gimtadieniai: temos, idejos ir zaidimai” Manau butu labai populiari. Taip kartais norisi issilaikyti ateiciai visas geras idejas tu surankioji gimtadieniu, naujuju metu sventimui vaikuciams, visas zaidimu idejas. Vis gi kai pagalvoji, per 10 metu su 4 vaikais auganciais atsventi 40 gimtadieniu!!! :)

kristina
2010 02 05 00:21

IKEA'joje :) Iš tiesų tas popierius - lobis. Jo LABAI daug, o kainuoja, atrodo, 3eu!

Austėja Landsbergienė
2010 02 04 16:02

Ačiū :) dar toks buitinis klausimas - iš kur gaunate to vyniojamo balto popieriaus, ant kurio, puikuojasi užrašas Morta Sofija ant Jūsų sienų ?

Kristina
2010 02 04 15:43

Kristina, sveikinimai (išankstiniai) pipirui! Geros dienos!
O dėl pavargimo tai žinoma, kad visokių tų dienų būna :D

Egle, galima pagalvoti temų, kurios tiktų ir berniukams, ir mergaitėms. Pavyzdžiui, Vasara, Žiema arba Vilkas ir septyni ožiukai...tikrai galima kažką sugalvoti, kas tiktų ir patiktų visiems!

Ačiū už komplimentus!

Austėja Landsbergienė
2010 02 04 14:29

Nuostabus gimtadienis! Kokios spindincios visu vaiku, o svarbiausia Mortules akys!!!Bravo organizatoriams!!! :)

agga
2010 02 04 13:58

Labai smagus gimtadienis, noreciau ir as savo panelytei (5m)ka nors panasaus suorganizuoti. Bet kai pas mus susirenka 15 vaiku, ir daugiau nei puse ju berniukai, tai sunkiai isivaizduojama... Tad ir tenka visokiu imoniu paslaugomis naudotis, nors ir ne taip nuosirdu buna...

Eglė
2010 02 04 12:47

Puiki svente ir jos organizatore! As irgi pritariu minciai jog reikia daugiau ziureti ne ka pagalvos ar kad kazkam nepatiks, o koncentruotis i tai, kad patiktu vaikui, juk tai jo svente! nesamone, kai i vaiko gimtadieni sueina seneliai ar tevu draugai pasisedeti, o vaikui demesys minimalus lieka... liudna. Mano pipirui bus 3 vasara, manau jau si gimtadieni irgi galesim temini padaryti, nes jau pakankamai "suauges" tam :) paieskosiu Austejos ideju is berniuku gimtadieniu.

Gintare
2010 02 04 12:24

Fantastika!!! Mano Princesei bus pavasari 6, tikiuosi panaudosim idejas. Pritariu 100proc. del sventes tik vaikams. Dar gyvendami savo mazame 2 kambariu bute darydavom vaiku gimtadienius su zaidimais, vaikiskus, smagius. Bet va, turim tokius giminaicius, per mano merginos gimtadieni saviskiu vaiu neleido, nors buvo ir kam atvezt, o ir 10,15 metu amziaus jau jie.Taigi atvaziavo po to visi 4 ir pasedejom prie pyrago su kava. Kas is to vaikams???? Pernai vezemes i leliu teatra, paskui gamtoje sventem su zaidimais. Smagu buvo. Na o ryt mano pipirui 3! Poryt vaziuosim i sostine, suvalgysim ten torta ir sekmadieni eisim i Telebimbam filmavima. Tikiuosi bus samgu.
Austeja stebiuosi tavo sugebejimu ir energija!!!! 4 vaikai ir sitiek veiklos. Sakyk, ar nepavargsti? Juk veikti ir buityje yra ka...

Kristina
2010 02 04 11:28

Labai smagi šventė - kai šitaip gerai organizuota ;)

Mes kvietėm tik vaikus, bet atėjo net po abu tėvelius. Tikriausiai buvo nusivylę, nes teveliam užkandžių nebuvo. Aišku torto paragavo ;) Prieš ateinant įspėjau, kad šventė vaikams ;)
Aš ir gi laikausi tos pozicijos, kad vaikų gimtadieniai tai vaikų, o tėvelių gimtadieniai tėvelių. Įdomu kaip tėveliai reaguotų, jei per jų gimtadienis būtų organizuotas vaikiškai? Manau, kad ir vaikai turi teisę turėti vaikišką gimtadienį.

Gintarė
2010 02 03 11:02

Ačiū!
melisa, va, kaip ir Eglesys rašo, tėveliai kartais visai mielai liktų namuose, o kiti tiesiog nori patys dalyvauti procese ir ateina suprasdami, kad čia - vaikų šventė.
Ieva, manau, kad nuo ketvirtojo gimtadienio jau laisvai tėvai gali atvesti vaikus ir palikti. Nors kai kuriems vaikučiams dar saugiau, kai netoliese yra tėveliai, todėl, manau, visiems geriau, kai dar duodama pasirinkti (todėl tėveliams galima paruošti vyno ir lengvos "pirštukinės" užkandėlės). Be to, ir man buvo labai gerai, kad buvo tėveliai, nes padėjo ir kai tualeto reikalai spyrė, ir kai reikėjo padėti vienoje ar kitoje veikloje, ir pafotografavo, kai aš negalėjau... O ir tie vaikiukai, kurie norėjo, kad būtų tėveliai, jautėsi saugiau ir smagiau!

Jurgytuk, ačiū, kad "įmetei" sausainiukų receptą - taip, tai tie :D

Dar prisiminiau...norėjau pasakyti dėl tų nustebusių ir nepatenkintų. Čia, Belgijoje, tėvai tikrai visko ir visokių tų švenčių ir gimtadienių matę, tai jų niekas nestebina :D Pavyzdžiui, mes - kai gauname kvietimą į vaiko gimtadienį - jeigu nepasakyta, kad "gali atvykti ir tėvai", tai, vadinasi, gimtadienis - tik vaikams. Suprantu, kad LIetuvoje - šiek tiek kitokie įpročiai, šiek tiek mažiau tolerancijos darantiems "kitaip". Bet aš visada maniau, kad svarbiausia - daryti taip, kaip yra smagiausia! Juk iš tiesų kai kurie dalykai yra gal ir neįprasti, bet tikrai niekam nekenkiantys ir nežalingi: gal kartą kitą ką pasakys, susižvalgys, pakels antakius (patikėkite, teko ne kartą matyti...), bet...pripras! :D Negyvenkite gyvenimo "kitiems", juk ir taip jis nėra lengvas!

Austėja Landsbergienė
2010 02 03 11:00

Labai smagus Gimtadienis:) Manau, kad labai puiku sąžiningai įspėti suaugusiuosius, kad tai vaikų šventė. Mes ką tik dalyvavome poroje gimtadienių - vienas vaikų žaidimų kabaryje, kitas namuose. Vos nemiriau iš nuobodulio, likau alkana ir pan. Laukiuosi antro, tad tikrai mieliau būčiau pasilikusi namie, bet kažkaip pati nesugavojau, o tėveliai neįspėjo, kad tai labiau vaikų šventė.
Mūsų vaikinui jau trys su puse, tad bent jau namuose, tikrai būtų pabuvęs vienas.
Puiki idėja kviesti tik vaikus arba su vienu iš tėvelių, mudu su vyru būtume tik apsidžiaugę:)

Eglesys
2010 02 03 09:39

Geras, net nebuvau niekad pagalvojusi, kad gimtadienis gali būti toks aktyvus ir smagus! Reiks atidžiau paskaitinėti blogą, kai artės mažiaus šventė:)
Dėl tėvelių, esu girdėjusi, kad ir LT vyksta tokios šventės, kai tėvai atveda vaikus ir išeina. Tada labai gailėjau šeimininkų, nes jiems reikėjo rūpintis VISAIS vaikais! Bet čia matyt reiktų atsižvelgt į vaikų amžių. Jeigu jie jau savarankiški, tai kodėl gi ne, kam tų tėvelių?
O taip tai iš vaikystės prisimenu "durnus" savo gimtadienius, kai susirenka net visai ne vaikai, o tiesiog tėvų draugai, pabalavoja per naktį ir še tau, laimingo gimtadienio, vaikeli. Tikrai "durnos" tradicijos buvo;)

Ieva
2010 02 03 00:00

Austeja, eilini karta mane stebina tavo organizuotumas. Tiek visko prigalvoti ir susiruosti viskam, man net skaitant galva sukasi. =) Daugelis tevu amerikoje nuomoja visokias sales muziejuose, zaidimu aikstelese, samdo visokius klounus, kad tik vaikams butu ka veikti, o cia tu pati viska savo ir vaiku rankomis suruosei - geriau ir buti negali!! Nuostabus gimtadienis, ir visai sutinku su ideja, kad tevams nera ko ten lysti i vaiku gimtadienius. Kazkada atsimenu taip Lietuvoje ir svesdavome - tik vaikai, ir tikrai budavo puiku. O dabar, bent jau JAV matau kaip organizauojamas didelis balius 1 metuku pypliui, kur pasilinksminimas aisku ne tam pypliui, o visiems tevams.

kristina
2010 02 02 23:58

Sveikinimai mažajai princesei!!!
Matosi, kad gimtadienis buvo nuostabus ir vaikiškas! :)

Ligita
2010 02 02 23:50

Ei, smagi svente !!
del suaugusiuju, koks cia gali buti isizeidimas - taigi vaiku svente! O tai tampa gimtadienis kazkokia tetu ir dedziu sueiga, kur vaikams isvis demesio nera :)) cia kaip vestuves, kai kvieti ne tuos, kuriuos nori, o visokius penktos eiles dedes, kuriu akyse nesi mates, nes " taip reikia".
Aukleti reikia tuos suaugusius, ne kitaip :)))

siska
2010 02 02 18:12

Austėja, labai prajuokinai, kad vyniodama lazdelę į atliekų popierių jauteisi labai ekologiška :).
O šiaip, man irgi pagrindinė problema yra, kur dėti suaugusius. Dėl dėmesio jiems, tai mai šunys, nesukčiau galvos, bet vat ką daryti, kai namie vietos maža, o pakvietus vaiką į gimtadienį jis ateina už parankes du suaugusius vedinas, tai galvosūkis :).

Inga
2010 02 02 15:44

Thanks a lot for your invitation and that Sophia could attend the big party! I can see from the pictures that Morta's party was a real success! Hope to see you all at Sophia's next birthday party.
All the best, Andrea

Andrea
2010 02 02 14:20

Sausaineliai speju is cia? http://www.austejosblogas.lt/2009/10/naminiai-sausainiukai-sekmadieni-ir-5-vaikai-namuose-d/
:)

Jurgytukas
2010 02 02 14:12

Ah koks smagus gimtadienis.Labai dekoju uz idejas.Árteja ir mano berniuko gimtadienis,tik labai liudna negalime namie daryti nes nesutalpinsim visu vaikuciu. Norejau paklausti gal butu galima gauti sausainuku recepta, butu nuostabu pabandyti iskepti

sandra
2010 02 02 14:10

Melisa, mes siemet treciaji vyresneles gimtadieni sventem vaiku kambary, kur viskas buvo skirta tik vaikams. Suauge savo maistu/gerimais turejo patys apsirupinti (ten buvo salia ir kavinuke). Visus ispejau apie tai is anksto, bet nustebusiu veidu vis tiek buvo :) Beje, kad jau nebutu visai "ziauriai", po vaiku sventes vaziavome i mano tevu namus pavalgyti pietu ir isgerti kavos su pyragu :) Taip ir seneliai buvo nudziuginti (jie patys, beje, pasisiule) ir alkani pasotinti.

Jurgytukas
2010 02 02 14:00

Tikrai puikiai sugalvojot, atrodo taip sklanžiai pas jus viskas vyksta:) Tik kaip pasakyti tėveliams, kad vat jums dėmesys bus minimalus? Arba palikit vaikus ir išeikit? Gal pas jus visi supratingi, bet pas mus tai įsižeidusių neišvengsi...Be to. Ką daryti su krikšto tėvais, seneliais, tetomis ir dėdėmis ir t. t.? Man vaiko gimtadienis- didžiausias galvosūkis.

melisa
2010 02 02 13:24

Ačiū, Austėja, už nuostabų jausmą, užliejusį skaitant gimtadienio aprašymą!
Atrodo, lyg ir pati dalyvauji, žaidi su vaikučiais, atlieki užduotis ir stengiesi:)...
Ištvermės ir sveikatos linkiu mielai keturių vaikučių mamai Austėjai!

Rasma
2010 02 02 13:01

super aprašymas:) sveikinu darkart fėją-princesę-karalienę;) nuostabu, kiek daug spėjot nuveikt:) o idėja dėl dalies žaisliukų paslėpimo - tikrai gera. reiks atsimint, kai jau ateis laikas gimtadienius organizuot:)

Sigita
2010 02 02 12:56

 

"Vaikystės Sodo" Šeštadieninė mokyklėlė Mažasis mokslininkas! Daugiau informacijos rasite ČIA