Sveiko proto seminarai tėvams.

Parašyta 2011 Kovo 21 d.

Man atrodo, kad Lietuvoje - begalė mitų. Pavyzdžiui, apie tai, kad yra "peršalimas" (Nėra peršalimo. Yra virusai ir bakterijos) Arba kad vaiką traumuoja išėjimas į ugdymo įstaigą. (Išėjimas netraumuoja. Traumuoja prastas pedagogas.) Ir tų mitų - devynios galybės. Geriausiai su tais mitais susipažinau gaudama tėvų laiškus. Ne visada ir ne į visus spėju atsakyti, tačiau perskaitau visus. Kadangi man nepaprastai patiko TED pokalbiai/pristatymai, pagalvojau, kad kaip būtų gera ne tik atsakyti į klausimą, užduotą raštu, bet ir pasikalbėti su tuo žmogumi, galbūt praplėsti klausimo ribas ir atsakyti į daugiau susijusių klausimų.

Ir štai kartą kilo mintis: apie ką žmonės daugiausiai klausia? Begalė laiškų prasideda: Turėjau nuostabų vaiką, su kuriuo buvo taip lengva susitarti, o dabar kažkas atsitiko, visiškai nebegaliu su vaiku susitarti! Jam (jai) - 2.3 metų (amžius svyruoja). Ach, ta trečiųjų metų krizė įvaro tiek baimės ir streso!

Stipri ir baimė dėl to, ar vaikui nėra leidžiama per daug: juk mus tai barė, rykštelės irgi dažnas ragavome, o vat nepasakysi, kad blogais žmonėmis užaugome! O kas bus, jei vaikui neparodysi, kur vėžiai žiemoja, ką?

Kita vertus, yra ir tokių tėvų, kurie nuo vieno kraštutinumo puolė prie kito: juos barė, lupo, nepaisė jų nuomonės, tai jau dabar jų vaikai kankinasi ieškodami ir vis nerasdami ribos, kurios jau jiems neleistų tėvai peržengti!

Ar yra stebuklingas tobulos tėvystės receptas? Ar galime - kažką pritaikę - it burtų lazdelės mostelėjimu išspręsti visas problemas? Deja, neturiu aš nei to recepto, nei burtų lazdelės. Tačiau per keliolika metų darbo su tėvais, su vaikais, su ugdymo įstaigomis kaip organizacijomis įgyjau pakankamai...sveiko proto, kad pasakyčiau, jog yra tam tikros tendencijos: kai kas būdinga beveik visiems ir kai kurie metodai tinka beveik visiems. Ir aš taip ne manau, ne viena draugė pasakojo, ne forume ar protingoje knygoje paskaičiau, o atsiraitojus rankoves dirbau ir sužinojau. Pamačiau. Išgyvenau. Patyriau. Žinoma, keturi vaikai, studijos Lietuvoje ir ne tik, disertacija, tarptautinės konferencijos, patirtis tarptautinėse mokyklose (ir kaip darbuotojos, ir kaip mamos), patirtis akredituojant įvairias tarptautines mokyklas padėjo, kad tas žinojimas būtų ne tik savo kiemo, bet iš tiesų platesnio spektro (kai pamatai, kad ir turkų, ir japonų, ir kinų, ir lietuvių, ir bulgarų, ir švedų, ir amerikiečių ir t.t. vaikai savo raida tokie patys, tačiau savo kultūrine raida ir visai kitokie, supranti, kiek daug normos (kuri visai ne norma!) iš tiesų sąlygoja klišės). Ir tai nėra blogai, bet reikia tą sąmoningai suprasti. Nes yra dalykų, kurių mes galėtumėme atsisakyti, tačiau vengiame, nes manome, kad tai - biologiškai sąlygota. Bet tai yra sąlygota kultūriškai!

Taip ir gimė pirmieji pirmųjų šešių seminarų pavadinimai. Taigi skelbiu SVEIKO PROTO SEMINARŲ TĖVAMS GRAFIKĄ:

04 02 XXI amžiaus tėvystė: ar vaikas tikrai gali "užlipti ant galvos"?

04 16 Kas gali būti svarbiau už vaiko IQ? Emocinis intelektas!

04 30 Pykčio priepuoliai: ar iš tiesų "trečiųjų metų krizė" vaiką ištinka trečiaisiais metais?

05 14 Vaikų kūrybiškumas: kaip išmokyti to, ko patys nemokame?

05 28 Ką renkamės: šiltnamyje užaugintą vaiką ar savarankišką asmenybę?

06 18 Ruošiamės į darželį: ką daryti, kad vaikas ten eitų su džiaugsmu ?

Koks šių seminarų tikslas? Visų pirma, skatinti tėvus mąstyti šiais klausimais. Tai - ne problemos. Tai - tam tikro tarpsnio kasdienybė. Vieniems saldi, o kitiems - karti. Bet visiems laikina. Visų antra, jokiu būdu nesinori duoti "teisingo" atsakymo. Todėl ir noriu, kad kiltų daugiau klausimų. Klausimai mus verčia mąstyti kritiškai, analizuoti ir išreikšti savo nuomonę. Visų trečia, noriu, kad tai būtų dialogas, nes aš nieko nenoriu įrodyti ir nenoriu pasakyti: vienas - mano - kelias yra teisingas. Turiu norą pasidalinti patirtimi, o ne rasti tą stebuklingą receptą (kurio - kaip jau minėjau - nėra!). Jeigu po seminaro tėvai išeis tvirtesni savo tėvystės kelyje, labiau pasitikintys savo gebėjimais auginti vaikus ir nebijantys klysti vedini ten, kur veda sveikas protas, tai, manau, bus svarbiausia.

SEMINARAI VYKS:

- KINO TEATRE "PASAKA"

- ŠEŠTADIENIAIS (Balandžio 02, 16 ir 30; Gegužės 07 (bus perkeltas į kitą dieną), 28; Birželio 18)

- VIENUOLIKTĄ VALANDĄ

- SEMINARAI MOKAMI. Perkant bilietus iš karto į visus šešis balandžio – birželio mėn. seminarus, bus taikoma 10 proc. nuolaida.

SEMINARŲ TRUKMĖ – DVI VALANDOS. SEMINARAI YRA SKIRTI tėvams, auginantiems ikimokyklinio ir pradinės mokyklos amžiaus vaikus, tačiau 1, 2, 4 ir 5 temos iš tiesų tiks visiems tėvams, nes nebus orientuotos į tam tikrą amžių – orientuosiuosiu į auditoriją ir tai, kas jai aktualu (tai parodys diskusija ir užduodami klausimai).

LABAI LAUKIU :)Gal ir šiemet planuojate vesti tokių seminarų? labai norėtųsi ir Kaune ;)

Ina
2012 08 26 15:43

O gal svarstote nusifilmuoti savo seminarus? neseniai pasileido svetainė, kur talpinami video seminarai http://www.egu.lt. Manau praverstų filmuotą medžiagą pateikti, nes tikrai ne visi tėveliai geba važinėti iš vieno miesto į kitą, ypač jei tolėliau gyveni...

Agnė
2012 03 27 12:54

[...] Tai paskaita “Vaikų kūrybiškumas: kaip išmokyti to, ko patys nemokame?” iš Sveiko proto seminarų ciklo. Kūrybiškumas čia suprantamas ne siaurąja prasme – kaip meninė išraiška (kūrybinis [...]

Dalinuosi, kuo paprotingėjom II d.: skiepai; kūrybiškumas | Dirbu Mama
2011 05 20 14:56

[...] įdomu, daugiau informacijos apie šį mūsų projektą rasite čia http://www.austejosblogas.lt/2011/03/sveiko-proto-seminarai-tevams/ ir [...]

Kaip aš kasdien tampu geresne mama « kokonas
2011 05 01 09:49

[...] išsamią informaciją (seminarų grafikas, kainos ir pan.) rasite čia. O dar yra visagalis [...]

Apie prasmės paieškas, gerus darbus ir sveiką protą « kokonas
2011 04 17 14:51

[...] atrasti ir juo pasiremti ne taip paprasta. Štai nepailstanti Austėja buvo pakviesta organizuoti SVEIKO PROTO SEMINARUS tėvams. Apie vaikų auklėjimą, aprangą, ligas ir visus kitus dalykus, kurie aktualūs. Nes [...]

Švara, tvarka ir “Londonietė” | Beatos virtuvė
2011 04 06 10:36

Truputis pastebejimo, seminarais vadinasi mokymai, kurių trukmė netrumpesnė kaip 6 akademinės valandos, šiuo atveju būtų pranešimai arba paskaitos :)

emija
2011 04 05 20:31

Vi, sutinku su jūsų logika. Bet manau, kad ir Austėja turėjo omeny tai, kas pagaliau pripažinta ir kiekvienas gydytojas patvirtins - ligą sukelia bakterijos arba virusai. O jau kodėl jie sugeba "paguldyti" - kitas klausimas. Peršalimo įtaka čia tokia pat kaip ir streso, nuovargio, netinkamos mitybos/higienos - t.y. imuniteto susilpninimas.

guste
2011 04 01 18:26

jusu labai reikia Vievio darzelyje! ir teveliams idomu ir pedagogams. Ir nuo VILNIAUS netoli .

Mama
2011 03 31 22:03

Gal butu galima tokiu seminaru ir Kaune?

Milda
2011 03 30 08:07

I Klaipeda uzsuktumet? Labai reiketu..

Audrone
2011 03 27 16:46

Man tai užkliuvo teiginys "Nėra peršalimo. Yra virusai ir bakterijos." Kategoriškai nesutinku, sveiku protu nesiskundžiu taip pat. Peršalimas tiesiogiai veikia imunitetą, kuriam šiek tiek sušlubavus ir kimba virusai bei bakterijos. Tai tarpinė grandis tarp viruso ir ligos, kuriuos visus jungia ponas "imunitetas".

Vi
2011 03 25 23:02

O sveiko proto galima IŠMOKTI? Labai vertinu, Austėja, Jūsų žinias, patikrintas įvairiapuse patirtimi, gebėjimą ir norą jomis dalintis. Tikrai nenuvertinu mokslo svarbos, bet manau motinystėje/tėvystėje yra dar toks svarbus faktorius kaip intuicija ir dar, būtent, sveikas protas, na kuris man asmeniškai nelabai siejasi su moksliniais įrodymais , na pvz. kam įrodinėti, kad bendra šeimos vakarienė/pietūs ir bendravimas jos metu duoda tam tikrų pliusų?..Kartais mokslas būna, tik dėl paties mokslo...Skaičiau Lietuvos reikšmės mokslinį straipsnį, kad kūdikių maitinimo stilius(reguliariai, su arbatėlėmis ar kada kūdikis nori) priklausė nuo mokslinių rekomendacijų, vadinasi, nuo mamų TIKĖJIMO mokslininkais!!!

Monika
2011 03 25 18:46

Pritariui Viltei, nes tokia pati mintis kilo.Su mielu noru dalyvauciau jei buciau Lt, bet gyvenu uzsienyje, o sveiko proto knygos tikrai labai noreciau savo namuose.
Austeja Jus juk kazkada tai igyvendinsite, mes tikime :)))
Sekmes vedant seminarus !

sandra
2011 03 24 18:08

Vieni rašot, jog reikia knygos, kiti - jog nereikia. O aš manau, kad puiku, jei būtų pasirinkimas. Kiekvienam savo, kam kas patogiau. Kažkam gal ir tas, ir tas.

Aiste
2011 03 24 10:49

Aciu, Lupena :) bet kursu nemaciau, yra tik mamu ir vaiku susitikimai. I kursus ir taip neiciau, tiesa sakant... Mane tik sudomino 2 ir 3 Austejos paskaitos uztat ir pasiteiravau. Gal ir negraziai nuskambes, bet nesutikau dar brites, kurios pamokymai mane ikveptu. Na, nebent Supernanny :D

Danguole
2011 03 23 22:31

Anglijoj, žiūrint nuo miesto ir rajono, yra pilna visokių užsiėminų, kursų ir savipagalbos grupių ;) nueikit į savo communitry centre, arba į vietinę bažnyčią ;)

Lupena
2011 03 23 19:37

aha, o ka daryt jei mes Anglijoj? :)

Danguole
2011 03 23 14:43

Tikrai pirkčiau įrašus, jei tik būtų tokia galimybė! Nes kaip tyčia visi šeštadieniai nuo 12 jau "parduoti"...

Rusne
2011 03 23 12:29

Nuostabi ideja,tik liudna,kad esam per toli sudalyvauti tokiam rengini,tai tikrai butu nuostabu jai butu galima isigyti vaizdo irasa.Zinoma irgi uz kazkokia suma,kad nebutu neteisinga.;)

Sandra
2011 03 23 12:12

Is vaizdo irasu duonos nevalgysi :)

Agne
2011 03 23 10:40

O as pritariu, kad ne knyga, o "gyvi" vaizdo irasai nesugebejusiems dalyvauti galetu buti. Knyga ne tas pats, kas isgirsti ir pajusti tai, ka sako.

Laura
2011 03 23 00:13

keliu ranka – galeciau ta knyga sumaketuoti :)

gie
2011 03 22 17:47

Austeja, gal nufilmuosi seminarus ir post factum patalpinsi bloge?

kristina
2011 03 22 15:52

Vilte, pritariu. Tik pasidžiaugiau galimybe ir gyvai viską aptarti.

Laura
2011 03 22 13:55

"Arba kad vaiką traumuoja išėjimas į ugdymo įstaigą. (Išėjimas netraumuoja. Traumuoja prastas pedagogas.) " - kadangi mano mama 40 metu dirba darzelyje, tai galeciau pridet prie sio pasakymo, kad VISU PIRMA vaika traumuoja patys TEVAI, gasdindami vaika, kad jei tu neklausysi, as tave vesiu i darzeli. Tai koki vaizda vaikas susidaro apie darzeli? Kas tai yra, kad uz bausme ten ves? Konclageris? Tevai besirupindami vaiko psichine sveikata visu pirma patys galetu susimastyti ir kontroliuoti, ka jie kalba vaikui. Ir tada supras, kodel vieni vaikai su dziaugsmu keliasi eiti i darzeli, o kitiems tai yra tikras pragaras su rytinem isterijom. Kraupu, ka vaikai pasakoja aukletojom apie tevu elgesi su jais. O ateje i darzeli kaltina aukletojas. Auklejimas prasideda nuo SEIMOS, o ne darzelio.

Aurora
2011 03 22 13:52

Vilte, negaliu nesutikti. O žinant Austėjos turimų žinių ir patirties "bagažą", nemanau, kad perskaičius knygą seminare būtų nuobodu :)

guste
2011 03 22 13:20

Laura, Guste, knyga visada yra gerai, todėl, kad susitikti su tiek žmonių, kiek jų gali aplankyti knyga, kol kas misija - neįmanoma.... seminarai tiems - kuriems pavyks susitikti...o knyga liktų kitiems, kuriems nepavyktų susitikti, kas mėgsta skaityti, kas mėgsta patarimus turėti "po ranka"... knygos - vertybė...geros knygos - neįkainojama vertybė. ir būtų smagu, kad būtų iš ko rinktis :)

Viltė
2011 03 22 13:16

Laura, labai sutinku! Net geriausioje knygoje nesurasi tokių atsakymų, kuriuos gali gauti klausimus uždavęs gyvai.

guste
2011 03 22 11:30

Man asmeniškai gyvi seminarai ir pokalbiai yra daug naudingiau nei perskaityti knygą apie tai:)))

Laura
2011 03 22 11:18

Labai džiaugiuosi, Austėja, kad tau kilo mintis rengti seminarus tėvams. Ačiū. Ačiū. ačiū. Būtinai dalyvausiu.

Laura
2011 03 22 11:16

Pritariu Viltei. Man jau seniai galvoj sukasi mintis, kad Austėja turėtų rašyti knygą - vadovėlį tėvams. Tokią auklėjimo "bibliją". Kaip būna visokios "nėštumo biblijos" :) Neįsivaizduoju, kaip apie nėštumą galima tiek prirašyt, nors pati tokią knygą turėjau, bet dabar man tai yra vieni niekai, palyginus su vaiko auklėjimu :) Pilna ir knygų apie kūdikio priežiūrą. O rimto ugdymo vadovo nėra. Austėja, laikas jau pasitrigubint, kad viską suspėtumėt :)

migle
2011 03 22 09:39

Prašyčiau į Klaipėda, manau atsirastų daug pageidaujančių paklausyti ir padiskutuoti.

Kristina
2011 03 22 09:17

Kadangi esu šiek tiek rašantis žmogus tai man iš karto dar viena idėja gimė - juk ne visi galės dalyvauti Austėjos seminaruose. Ne visi galintys sutilps ir t.t... Reikėtų visą protingos tėvystės seminarų medžiagą suguldyti į leidinį, kuris tiktų ir tėvams, ir pedagogams. Manau, tikrai tam ateina laikas, kadangi Austėja turi daug gerosios patirties. Būtina ją skleisti kuo plačiau :)))))))))

Viltė
2011 03 22 09:13

O kaip del abeju teveliu? 70Lt?

Laura
2011 03 21 15:54

Labai norėčiau apsilankyti.
Austėja, ar priimsite i seminarą su 3 mėn. kūdikiu? Prižadu, jei prasidės koncertas, išeisiu:)

Liepa
2011 03 21 15:16

Sveiki,

pritariu Sauliui P. !
Austeja,
būtų labai šaunu jei turetume Jūsų rengiamą webinarą arba nuotolinį/mišrų mokymą su akivaizdiniais (face to face) susitikimais teveliams.

Turiningos dieneles

Ilona
2011 03 21 15:01

O seminarų vaizdo įrašus paplatinsite? :-) Būtų labai malonu pažiūrėti. O dar geriau būtų koks webinaras.

Saulius P.
2011 03 21 14:19

Tikiuos, atvaziuosit ir i kitus miestus. Uzsiprasau i Siaulius :D

Laura
2011 03 21 14:18

Ar galima tikėtis, kad seminarai atvažiuos į Kauną? (Vistiek tikimės :)))))

astu
2011 03 21 14:15

Kaip smagu, kad seminarai aktualūs! :)

SEMINARŲ TRUKMĖ - DVI VALANDOS.

SEMINARAI YRA SKIRTI tėvams, auginantiems ikimokyklinio ir pradinės mokyklos amžiaus vaikus, tačiau 1, 2, 4 ir 5 temos iš tiesų tiks visiems tėvams, nes nebus orientuotos į tam tikrą amžių - orientuosiuosiu į auditoriją ir tai, kas jai aktualu (tai parodys diskusija ir užduodami klausimai).

Austėja Landsbergienė
2011 03 21 14:15

Džiugi naujiena, jau seniai ko nors panašaus laukiau!Irgi domina, ar yra kokia išankstinė registracija?

GiedreM
2011 03 21 14:09

Nuostabi naujiena!
Noriu paklausti to pačio, kaip ir daugelis: ar bus kokia nors išankstinė registracija? Kokia seminarų trukmė? Ir kokio amžiaus vaikų tėveliams skirti šie seminarai?
Labai ačiū už atsakymus.

Rasa
2011 03 21 14:05

Labai smagu sulaukti tokių seminarų. Tikiuosi, kad pavyks sudalyvauti.
Kaina kaip suprantu vienam žmogui? :) Jei eisim dviese su vyru - bus 70lt? Ir taip pat aktualu - ar reikia registruotis iš anksto?

Neimantė
2011 03 21 13:44

Gal yra kokia registracija? Nes gali netilpti visi norintys :)

Rimvydė
2011 03 21 13:43

ar jūs ketinate vesti seminarus tik viename mieste? Gal kartais turite minčių atvažiuoti ir į kitus? Pvz. Šiaulius?

Rasa
2011 03 21 13:17

Dalyvausiu. Tik ar pateksiu? Labai jau aktualios temos musuose. Galim visi norintys nesutilpti?

inesa
2011 03 21 13:05

O ar galima tikėtis sulaukti panašių seminarų Kaune? :) Nes Vilnius šiuo gyvenimo etapu šiek tiek tolokai, o temos labai aktualios.

Justė
2011 03 21 12:20

Austėja, mano mintys materializavosi :) Prieš porą dienų galvojau, kad Austėja turėtų vesti mokymus kitų darželių pedagogams (ne tik savojo Sodelio)..... Tėvams - irgi labai reikia, ir jiems reikia ne žinių, juos reikia sugrąžinti į sveiko proto kelią :D
O dabar konkrečiau: Kokia planuojama seminarų trukmė?
Ar reikia registruotis?
Aš labai noriu dalyvauti visuose :) , gal būtų nuolaida, jei susimokėsiu už visus iš karto? ;)

vaida
2011 03 21 12:12

ar šie seminarai tik mažiukų tėvams?
pvz., ar seminaras apie IQ ir EQ turėtų prasmės 12 metų vaiko tėvams?

n.
2011 03 21 11:19

 

"Vaikystės Sodo" Šeštadieninė mokyklėlė Mažasis mokslininkas! Daugiau informacijos rasite ČIA