DARBELIAI. Mokyklinis autobusiukas.

Parašyta 2010 Vasario 20 d.

Ką tik su vaikais pabaigėm daryti žavų mokyklinį autobusiuką. Benediktas jo iš rankų nepaleidžia, tai net nufotografuoti nedavė, o dar ir jo spalva mylimiausia, tai jaučiu ir miegos su juo šiandieną :-)

Darbelio nuotrauką ir aprašymą radome internete- štai čia.

Prireikė:

  • kartoninio dėklo kiaušiniams,
  • žirklių,
  • peilio,
  • kartono,
  • juodo markerio,
  • teptukų,
  • juodų dažų,
  • geltonų dažų,
  • balto popieriaus lapo,
  • nuotraukų.

Aš peiliuku išpjoviau "langus"

Vaikai kiaušinių dėklą nudažė geltonu guašu

Kai dažai išdžiuvo, aš užrašiau juodu markeriu "MOKYKLINIS" (siūliau Benediktui, kad jis užrašytų, bet jis atsisakė :-( , nors visas šio žodžio raides būtų užrašęs puikiai)

Iš storo kartono iškirpau ratus, o Benediktas juos nuspalvojo juodu flomasteriu

Iškirpau kiaušinių dėklo (vidaus) dydžio popieriaus lapelį, pasižymėjome kur yra langų vieta

Iš reklaminio bukletėlio, rasto pašto dėžutėje, iškirpome žmones (nes namuose neradome nei vienos nuotraukos, kurią galėtumėme sukarpyti) ir priklijavome ant to lapo

Benediktas įdėjo lapą su žmonėmis į dėklą ir uždarė Vielute pritvirtinau ratus Ir gavosi išties žavingas autobusiukas

P.S. Kai turėsime popierines vaikų nuotraukas, tada padarysime dar pora tokių autobusiukų, "susodinsime" ten anūkus ir padovanosime seneliams.O jeigu kiaušinių dėkliukus orkaitėja pakaitinus nors 10 min. daugiau nei 100 laipsnių temperatūroje? Gal tada ramiau bus mamytėms dėl vaikų sveikatos?

"Salmonelės pakankamai atsparios išdžiūvimui, šalčiui, tačiau jautrios aukštos temperatūros poveikiui. Esant 80 laipsnių temperatūrai jos žūva per 10 minučių" http://209.85.129.132/search?q=cache:VIrTRIHXP8EJ: www.alfa.lt/straipsnis/141358/%3FSkelbiame.kara.bakterijoms.namuose%3D2007-06-23_05-00+salmon%C4%97l%C4%97s+%C5%BE%C5%ABva+prie&cd=18&hl=lt&ct=clnk&gl=lt

Rasma
2010 02 24 11:02

Gal padetu dezutes isdezinfekavimas? - kokia minute mikrobangeje :)

Aq
2010 02 24 09:18

Asta R., aš kaip tik šiandien galvojau apie tai, kad nei vieną kartą šalia darbelio iš kiaušinių dėklo, nepaminėjau, kad būtinai po jo plauti rankas. Šiandieną ryte Vincentas darė boružėles iš kiaušinio dėklo lizdelių, tai sėdėjau neatsitraukdama, nes ne kartą iš mūsų gydytojos esu girdėjusi(o ir mūsų draugų dukrytė būtent taip susirgo), kad jos praktikoje yra sirgę salmonėlioze net keli vaikai vien po to, kai padėdavo tėvams iš dėklų išdėlioti kiaušinius į šaldytuvą. Tad pas mus namuose jau tapo labai griežta taisykle, kad jei darome darbelį iš kiaušinių dėklo, tai jokiu būdu neliečiame darbelio metu veido ir iškart po jo lekiame į vonią ir plauname rankas su muilu. Ir po pažaidimų su tokiu pasigamintu žaislu galioja tas pats. Aš pati labai bijau tų žalių kiaušinių, bet jau paprotino mane per Kalėdas darbininkėlių mama Agnė, kad jie pavojingi tik iš išorės, tad dėžutė, reiškia, irgi pavojinga. Bet kad iš jos tieeeeeeeek nuostabių darbelių, tad "griekas" jų nepadaryti, tik svarbu saugotis. Čia kaip ir smėlynėje- reikia labai stebėti vaiką, nes net kelis žinau atvėjus, kad po smėlio paragavimų susirgo vaikai toksoplozmozėm.

Renatulis
2010 02 23 23:49

Asta R., aš turėjau omeny, kad - kai padaro darbelius iš kiaušinių dėžučių - rankos būna išsitepę (kaip ir po visų kitų - daugumos- darbelių), todėl nusiplauname ir kažkaip po to per daug nesukame galvos...

Aš tai esu siaubinga tešlos mėgėja :) Nuo pat vaikystės laaaabai mėgstu tešlą, tai dabar labai sunkiai sekasi nuo jos valgymo atprasti :) Bet vaikus tai mokau, kad nevalgytų ir prie jų susilaikau :))) Tik buvo juokas: kepėm su vaikais sausainiukus, atsisuku, o Gertrūdėlė kaip koks žiurkėnas pilnais žandais :D Ir dabar prie jos nebegalim kepti, nes reikalauja tešlooooooooooooos :D

Austėja Landsbergienė
2010 02 23 23:28

Sutinku, kad rankos po bet kurių darbelių lieka nešvarios, tačiau, yra šioks toks skirtumas, kai vaikas nejučiomis kyšteli pirštuką, išteptą akvarėle, burnon ir kai kyšteli pirštuką, prieš tai čiupinėjęs tą dėžutę...Bet ... sutinku, kad čia labiau akys didelės, nes visokiausių užkratų aplink mus daug, tad mažiau reik apie juos galvą sukt ir nepamiršt plaut rankų :) (čia aš save taip paguodžiau :))

Asta R.
2010 02 23 23:23

Asta R., gal ir per didelės :D O jei rimtai, tai aš kažkaip NĖ KARTO nesu apie tai pagalvojusi per jau daugiau, nei dešimtmetį darbo su vaikais:) Be to, kažkaip gi po darbelių rankos nebūna pačios švariausios, tai ir taip visada nusiplaunam rankutes... Nors, aišku, logikos yra :)

Austėja Landsbergienė
2010 02 23 23:02

O aš turiu tokį kvailą klausimą - o jūs nebijote duoti liesti kiaušinių dėžučių vaikams dėl rizikos užsikrėsti pvz.salmonelioze. Iš tiesų, tiek daug darbelių iš kiaušinių dėklų siūloma, tačiau aš vis nedrįstu duoti dukrai jų daryt. Gal ir per didelės tos baimės akys.. O ką jūs galvojate ?

Asta R.
2010 02 23 22:50

Labai smagus darbelis! DTLK apskritai man labai patinkantis darbelių tinklalapis, šaunuoliai!

Austėja Landsbergienė
2010 02 20 21:04

 

"Vaikystės Sodo" Šeštadieninė mokyklėlė Mažasis mokslininkas! Daugiau informacijos rasite ČIA