Pasimatuokite
„Vaikystės Sodą“
REGISTRUOTIS
Grįžti į blogą
sausio 11

Vaikas supyko, kai skubate. Greitoji pagalba:)

tantrumkiller

Visi esame išgyvenę kažką panašaus...jau, atrodo, tuoj galėsite keliauti namo ir atsipūsti, kai...mieloji atžalėlė papučia lūpytes. Gerai, jei tik veido išraiška byloja apie tą akimirką siautėjančią audrą - labai dažnai ikimokyklinio amžiaus vaikams ta "audra" išsiveržia lauk: ir turime tada pirkinių prikrautą vežimaitį ir šalia jo gulintį ir nejudantį metinuką...arba bėgantį į visai kitą pusę dvimetį...arba koja trepsinti trimetį...o gal užsisriūbavusį keturmetį...Žodžiu, ką daryti TĄ MINUTĘ???

Radau keletą labai smagių patarimų:

Sakykite:

- Gal gali palaukti ir šaukti, kai išeisime į lauką, ką? Visai tavęs negirdžiu, nes aplink per daug žmonių:)

- Pykti (gulėti ant žemės, verkti ir pan.) galima prie septintos kasos, o mes esame prie penktos...Čia, zuikuli, negalima:) Geriau padainuokime "Du gaidelius"!

- Sudėk piktus žodelius (riksmą, pyktį...) į delniuką ir suspausk kumštyje! Jokiu būdu neatleisk! Pyktis pabėgs...Ir nebandyk pažiūrėti pro skylutę...Ir išvis geriau niekam nerodyk...

- Ar gali palaikyti mano telefoną/rankinę/akinius..., kol aš baigsiu?

- Kai supykstu, išalkstu...Einam paieškosim ko nors skanaus.

- O,ne...Kai tik vaikas pradeda šaukti, mama/tėtė užsimeta ant nugaros ir suka suka suka...tuoj tave pačiupsiu!

O jei niekas nebepadės, sakykite: Matau, kad tau išseko kantrybė. Keliaukime namo!

Mūsų vaikams padeda...

...juoko kauliuko ieškojimas;

...pokalbiai apie mokyklą (su Morta);

...klausimas, ko jie norėtų dovanų, kai ateis gimtadienis? (pradeda fantazuoti)

...pasakymas, kad - kai jie šaukia/zirzia - aš negaliu mąstyti:)

...klausimas, ar padės man nupirkti mėsytes/duonytės ir t.t. parduotuvėje...

Ir dar:

-          Jei laukiate ten, kur yra žurnalų, vartykite juos ir žaiskite žaidimą  „surask“: jūs pasakote, ko vaikui ieškoti kiekviename puslapyje.

-          Ištraukite ką nors iš savo rankinės ir įdėkite vaikui į delną. Jis turi atspėti, kas tai, neatmerkdamas akių.

-          Vienas mėgiamiausių mano sūnaus žaidimų – rašykite vaikui ant nugaros. Jūs parašote skaičių/raidę, o jis turi atspėti, kokia tai raidė. Jeigu vaikas dar nemoka nei skaičių, nei raidžių, pieškite.

-          Jei laukite ten, kur yra servetėlių, pieškite ant jų.

-          Sukurkite pasaką. Uošvis su mūsų berniukais daro taip: jis sukuria pirmą sakinį, kitą sakinį – kuris nors berniukų...taip ir eina ratu. Viename žurnale skaičiau apie šeimą, kuri kurdavo tokias pasakas: pirmas sakinys prasidėdavo „laimei, (pavyzdžiui, mano tėvai nupirko man šuniuką)“, o kitas žmogus tęsdavo: „nelaimei, (pavyzdžiui, jis pabėgo)“ ir t.t.

-          Žaiskite žodžių žaidimą. Susitariate, iš kokios raidės žodžius galvosite – taip ir darote, kol pritrūksta žodžių. Mūsų berniukai net prašo, kad žaistumėme šį žaidimą mašinoje (nors pradžioj jį žaisdavom tik tada, kai jiems nusibosdavo ramiai sėdėti).

-          Žaiskite žaidimą : „aš matau“. Pavyzdžiui, sakykite: „aš matau kažką geltoną“ arba „aš matau kažką, kas prasideda raide A“ ir t.t. Vaikas turi žvalgytis ir ieškoti to objekto.

-          Turėkite maišelį sausų pusryčių. Mus jie visada gelbėdavo ,kai reikdavo laukti su tikrai mažu (1-2 metų) vaiku.

-          Duokite vaikui pažaisti su monetomis iš jūsų piniginės. Skaičiuokite.

-          Svajokite, kur norėtumėte nukeliauti, koks būtų jūsų vaiko svajonių kambarys ir t.t.

-          Spėliokite. Pavyzdžiui, spėkite, kad kitas žmogus, atėjęs į šį koridorių, bus moteris su vaiku ir pan. Vaikai taip susidomės ir taip lauks, kad vos ne išsižioję ramiai sėdės.

-          Skaitykite iš lūpų.

-          Paprašykite vaiko užsimerkti ir ...prisiminti, kokie jūsų marškinėliai? Auskarai? Kaip susirišusi plaukus? Ir pan.

-          Žiūrėkite pro langą. Bandykite spėti, kur eina žmonės, ką jie jaučia, ką galvoja.

-          Slėpkite kažką rankose už nugaros. Jei vaikas atspėja, gali slėpti jis. Ir t.t.

-          Jeigu yra vietos šalia, padėkite kelis daiktus iš rankinės ant stalo/suoliuko. Vaikui užsimerkus, paimkite vieną daiktą. Tegul vaikas atsimerkia ir spėja, ko trūksta.

-          Tyliai dainuokite daineles, deklamuokite eilėraštukus ir mokykitės naujų.

Žodžiu, daugybė dalykų, kurie nukreipia dėmesį ir padeda užmirštai tai, dėl ko buvo supykta:) Kas padeda jums?