Grįžti į blogą
spalio 27

Dar vienas Halloween'as. 2009.

P1120107

Štai ir praūžė dar viena didžiulė metų šventė. Iš tiesų - viena didžiausių mokslo metų švenčių. Taip jau susiklostė, kad Augusto mokykloje tai nepaprastai didelė ir graži šventė su begale pramogų ir fejerverkais. Man ši šventė labai patinka. Net nežinau, kodėl... Gal dėl to, kad nuo mažens mėgau visokias baisuokliškas pasakas - ypač, kai kokį vėjuotą vakarą prie nedidelės švieselės pasakodavom vieni kitiems įvairias pabaisuokliškas istorijas...

Man ši šventė "nesikerta" su artėjančiais visais šventais ir Vėlinėmis. Net atvirkščiai - kažkaip man būtent Halloween'as atrodo kaip puiki įžanga į visus šventus. Žinau, kad kai kam gali tai pasirodyti šventvagiška, bet man taip visai neatrodo :D Vėlinės - jau kitas reikalas. Bet juk data - ne ta pati! Ir nereikia "suplakti", kad va čia yra šventė per Vėlines. Bet kuriuo atveju, man ši šventė patiko dar tada, kai vienuoliktoje klasėje mokiausi JAV. Dar labiau su ja "susigyvenau" dirbdama amerikietiškoje tarptautinėje mokykloje, todėl Augusto mokyklos šventė - jau tradicija tapusios mūsų namuose šventės graži tąsa. Beje, Lietuvoje mes organizuodavome Halloween'ą ir savo namuose - vaikams būdavo visada smagu!

Šeštadienio rytą atsibudome ir...už lango pamatėme lietų. Po šeštadieninės mokyklėlės jis aprimo, tačiau vis dar nesiliovė. Ir po karate nesiliovė. Šventė prasidėjo 17val ir iki tada lietus aprimo, tačiau vis dar debesys tai užplaukdavo, tai nuplaukdavo ir, žinoma, visur buvo šlapia. Kadangi šventė didele dalimi vyksta lauke, apsirengėme kaip reikalas! Tačiau tai nereiškia, kad važiavome be kostiumų.

Augustas jau senokai kalbėjo apie tai, kad norėtų būti vampyru su raudona skraiste. Kai pamatė giltinės kaukę, užsidėjo ir ją. Vilhelmas visą savaitę kalbėjo, kad bus policininkas (nes jam nepatinka judesius varžantys ir žmogų pakeičiantys kostiumai), o Morta visą savaitę kalbėjo, kad bus fėja, tačiau paskutinę akimirką persigalvojo: bus juodoji princesė!

P1120105

Morta vis prašė,kad ją nufotografuočiau, nes jai labai patiko būti Juodąja princese. Vilhelmas keletą kartų bandė ją erzinti sakydamas, kad - jei jau Juodoji, tai turi būti pikta, tačiau Morta provokacijai nepasidavė! Ji - Geroji Juodoji Princesė!

P1120106

Augustas labai džiaugėsi savo kostiumu, sakė, kad GERAS :)

P1120107

P1120108

Vilhelmas - kaip visada 99 kartus iš 100 - slepiasi nuo objektyvo.

P1120109

Matote, kokia Morta tiesiog iš koto verčianti Geroji Juodoji Princesė???

P1120111

P1120112

Gertrūdos kostiumas - minimalistinis velniūkščio, o aš prie palto prisisegiau šikšnosparnį.

P1120117

Ši šventė - dar vienas "fund-raising". Ta prasme, kad šventės metu renkamos ir lėšos mokyklai. Be to, viskas paruošta ir vyksta tėvų-savanorių dėka. Mudu su Gabrieliumi irgi užsirašėme savanoriauti: kadangi žinojau, jog šeštadienį per šventę nelabai pasavanoriausiu (nes būsiu su Gertrūda), tai užsirašiau penktadienį dekoruoti mokyklą nuo 9.00 iki 12.00. Gabrielius užsirašė - jau tradiciškai - savanoriauti prie griliaus.

Šventės metu už visas atrakcijas reikia mokėti: perki 10 bilietėlių už 5eu ir eini sau pramogauti. Karšto vyno taurė (tėvų gaminto) - 3 bilietėliai, tėvų kepamas mėsainis - 4 bilietėliai, tėvų kepti Halloween'o keksiukai (buvo fantastinių!) - 2 bilietėliai, dauguma atrakcionų - 1-3 bilietėliai ir pan. Surinktos lėšos naudojamos šventės išlaidoms padengti ir įvairioms mokyklinėms reikmėms. Tai - šventė bendruomenei, bet tuo pačiu ir mokyklos papildomų lėšų paieška.Visuose atrakcionuose savanoriavo tėvai, kurie dirbo pasikeisdami, po pusvalandį arba valandą - tiek, kiek buvo užsirašę, kad galėtų savanoriauti šventės metu.

Štai čia - baisusis labirintas:

P1120122

P1120123

Čia - laimės šulinys. Vilhelmas ištraukė tamsoje žybsintį čiulptuką, o Morta - kardą. Tai po to jie tai keisdavosi, tai atsikeisdavo...vis negalėjo apsispręsti, kuris kurio nori.

P1120124

P1120126

Penktadienį vaikai galėjo sunešti ir pjaustytus moliūgus - vyko geriausiai išpjaustyto moliūgo konkursas. Mes nesudalyvavome, nors moliūgą ir buvome nusipirkę, nes ketvirtadienį - kai būtų reikėję jį pjaustyti penktadieniui - apsinuodijo Vilhelmas ir Augustas, tai popietė buvo, kaip sakant, smagi...ir vakaras...ir dalis nakties. Ir penktadienį abu bičai nėjo į mokyklą... Ačiūdiev, viskas tuo ir baigėsi, tačiau konkurse nebesudalyvavom.

P1120129

Visa mokykla buvo išpuošta, tvyrojo "rūkas", prieblanda...ach, tikra Halloween'o dvasia!

P1120130

Kiekviena klasė paruošė po savo atrakcioną. Augusto klasėje - jutiminės dėžės. T.y., kiekvienoje dėžėje yra kokia nors bjaurastis, kurią, įkišęs ranką ir nežiūrėdamas, palieti ir turi atspėti, kas tai. Augustas žinojo, kas tose dėžėse, tačiau labai norėjo atspėti, kas kurioje. Vilhelmas tik pamatė ir atsisakė bandyti, o Morta viską bandė drąsiai nė nemirktelėjusi :D

P1120131

Augustas su savo mokytoja Mrs.S iš Kalifornijos. Ji juokavo, kad dabar Augustas galės visiems siųsti šią nuotrauką ir sakyti, kad jo mokytoja - iš tiesų ragana!

P1120132

P1120133

Dar vienas moliūgų konkurso dalyvis. Man patiko jo pavadinimas: ekologiška slėptuvė :D

P1120135

Visa mokykla buvo išraizgyta "voratinkliais":

P1120136

Vaikščiodama po klases, prisižiūrėjau įvairiausių nuostabiausių darbelių. Pavyzdžiui, iš servetėlių skiaučių padaryti vaiduokliukai...

P1120137

...iš makaronų - skeletai (šitą ir aš su vaikais labai mėgdavau daryti)...

P1120138

...raganų girliandos.

P1120139

Dar vienas atrakcionas: meti kamuoliuką, kuris gali (turi) prilipti prie vaiduokliuko.

P1120140

Sudalyvavę atrakcione, vaikai galėdavo rinktis po prizą: prisirinko pilnas kišenes lipdukų, saldainiukų, trintukų ir pan.

P1120142

Man labai patiko ši - M&M apsirengusi - šeima:

P1120143

Patenkinta Morta:

P1120144

Štai čia - magnetukais žvejojami šikšnosparniai:

P1120145

P1120147

Čia reikia mesti kamuoliuką-akį (brrrrrr....) ir surinkti kuo daugiau taškų (apačioje yra skyreliai, į kuriuos kamuoliukas gali nukristi):

P1120150

O čia - visaip "iškraipytos" mokytojų nuotraukos. Vaikams reikėjo užsimerkus prilipinti karpą ant kurios nors nuotraukos:

P1120151

Čia, kaip sakant, valtyje sėdi skeletas, o tu į tą valtį mėtai 5 kaukoles:

P1120154

O čia - lazeriu šaudai visaip judančius vorus, šikšnosparnius ir kitus mielus gyvūnėlius:

P1120156

Mūsų mieloji dukrelė :D irgi neatsisakė ir iš peties darbavosi lazeriu:

P1120158

Ką nors sakėt? Iš tiesų tai daug kas stebėjosi, nes Gertrūda NIEKO nebijojo. Koks nors vampyras prie jos pasilenkdavo, o ji čiupdavo rauti jo kaukės :D Žodžiu, mergina "kieta" kaip reikalas.

P1120160

Čia - žaidimas su lazdomis. Prisimenate, kai reikia lenkiantis atgal pralįsti pro lazdą, o ta lazda po to vis dedama žemiau ir žemiau? Geriausiai čia pasielgė Morta: pabandė lenktis atgal, nelabai patiko, tai pasilenkė į priekį ir sau greitai viską apėjo ir...prisistatė prizo. Žinoma, gavo :D

P1120161

Už šios užuolaidos - baisusis kambarys. Pernai Vilhelmas ten nėjo, todėl buvo įdomu, kaip bus šiemet. Be to, Augustas jau pirmosiomis minutėmis nubėgo su draugais ir ateidavo pas mus tik tada, kai baigdavosi bilietėliai - paprašyti naujų. Taigi į kambarį teko eiti Vilhelmui su Morta. Galvojau, kad Vilhelmas išsigąs ir dar paliks ten Mortą, tačiau jie susikibo, viską abu apėjo, o grįžę sakė, kad visai nebuvo baisu.

P1120162

Šiemet su kostiumu (nors ir minimalistiniu) buvo ir tėtė:

P1120164

P1120167

Po daugybės atrakcionų vaikai išalko, tad ėjome ragauti tėvelių keptų skanėstų ir tik ką "išgrilintų" bio (rimtai, taip buvo parašyta!)  mėsainių ir dešrainių.

P1120170

Savanoriaujantis tėtė:

P1120171

Augustas su savo klasiokais ir, žinoma, broliu bei sese:

P1120172

Kai prasidėjo fejerverkai, lynojo. Be to, jau buvo gan vėlu, ir vaikai jau buvo pavargę. Morta fejerverkus stebėjo tėtei ant rankų. Gertrūdai fejerverkai irgi labai patiko: vis rodė pirštuku, atsisukdavo į mane ir sakydavo "oooo! ten! oooo!" Žodžiu, galvojau, kad ją daug kas galės išgąsdinti per šią šventę, tačiau jai - nė motais. Absoliučiai dzen mergina. Kadangi lašnojo, šiemet fejerverkų nefotografavau ir nefilmavau, tačiau jie - kaip ir anais metais - buvo nuostabūs!

P1120175

Po šventės grįžome namo ir...į lovas. Praėjo dar viena graži metų šventė mokykloje...