Grįžti į naujienų sąrašą
rugpjūčio 10

100 gerų darbų Lietuvai!

Iki šių metų pabaigos Lietuvai padovanosime 100 gerų darbų. Taip Vaikystės Sodo ir Karalienės Mortos mokyklos bendruomenės nusprendė įprasminti Lietuvos 100-metį.

#1gerasdarbasLietuvai

Vinco Kudirkos Sodelio bendruomenė atsiliepė į beglobis.lt prašymą, paruošė skanėstų, kuriais buvo prekiaujama Kaziuko mugės metu. O surinktos lėšos skirtos beglobiams gyvūnams.

#2gerasdarbasLietuvai

Leono Sapiegos Sodelio sodiečiai aplankė "Vaikų linijos" savanorius - padėkojo jiems už svarbų darbą ir padovanojo burtų lazdeles, kurios gali išpildyti kiekvieną norą bei taupyklę su Kaziuko mugėje uždirbtais pinigėliais.

#3gerasdarbasLietuvai

Simono Daukanto Sodelio bendruomenė pagamino inkilus parskrendantiems paukščiams ir pakabino juos Kauno Panemunės šile.

#4gerasdarbasLietuvai

Leono Sapiegos Sodelio mažyliai-šnekučiai tvarkė šalia Sodelio esančia Neries krantinę.

#5gerasdarbasLietuvai

Jono Basanavičiaus Sodelio mažyliai-šnekučiai sodino gėlytes Vilniaus miesto krizių centre "Paramos moterims ir šeimai tarnyba".

#6gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai pasodino ir išaugino augalus indeliuose, o po to iškeliavo į Vilniaus senamiestį ir dalino prekeiviams.

#7gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai Rasų kapinėse tvarkė garbingų, daug gero Lietuvai nuveikusių žmonių kapus.

#8gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos pagrindinės mokyklos Emilijos Pliaterytės ir Daumanto klasių mokiniai savaitgaliais savanoriavo senelių globos namuose "Sevilis".

#9gerasdarbasLietuvai

Jono Basanavičiaus Sodelio sodiečiai prisijungė prie užseniečių vaikų integracijos programos pabėgeliams - pakvietė juos į svečius, dovanojo pačių gamintus skirtukus knygoms, kartu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse bei vaišinosi lietuviškais patiekalais.

#10gerasdarbasLietuvai

Kauno Karalienės Mortos mokyklos Jono Vileišio klasė savanoriavo Šančių senelių globos namuose.

#11gerasdarbasLietuvai

Kauno A. Juozapavičiaus Sodelio šnekučiai nutarė pradžiuginti likimo mažiau apdovanotus vaikus - patys gamino atvirukus ir išsiuntė į Kupiškio rajono Šv. Kazimiero vaikų globos namus.

#12gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos Sodelio sodiečiai aplankė pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise gyvenančius senus ir sergančius žmones - vaišino juos pačių keptais sausainiais ir pradžiugino sveikinimais.

#13gerasdarbasLietuvai

Gedimino Sodelio vaikai tapo Mažaisiais Princais - praeiviams dalino šypsenas, linkėjo geros dienos ir dalino pačių gamintas gėlytes su ištraukomis iš "Mažojo princo".

#14gerasdarbasLietuvai

Karalienės Mortos mokyklos Karaliaus Mindaugo klasė, įkvėpti Jono Biliūno apsakymo "Brisiaus galas", vyko savanoriauti į "Tautmilės" prieglaudą.

#15gerasdarbasLietuvai

Čiurlionio Sodelio sodiečiai sodino ir augino prieskonius, juos pardavė Vaikystės Sodo gimtadienio šventėje, o surinktus pinigėlius kartu su žaisliukais ir maistu paaukojo prieglaudai "Vyšnių sodas".

#16gerasdarbasLietuvai

Draugystės Sodelio sodiečiai lankėsi Tautmilės prieglaudoje - savanoriavo, dovanojo surinktus daiktus, maistą.

#17gerasdarbasLietuvai

Čiurlionio Sodelio sodiečiai sukūrė gyvūnų portretus, tada sukūrė reklamą - kad tėveliai aukotų pinigėlius. Sodiečiai už paaukotus pinigus nupirko maisto šuneliui Rudžiui, kuris saugo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Pavilnyje esančią zoologinę kolekciją.

#18gerasdarbasLietuvai

"Vaikystės Sodo" ir Karalienės Mortos mokyklos biuro komanda kreipėsi į Maltos ordiną ir sužinojo keleto senolių, kuriems reikalinga pagalba, kontaktus. Pasiskirstę komandomis Vilniuje aplankėme keturis senolius ir padėjome jiems namuose: valėme langus, dulkes, voratinklius, siurbėme kilimus ir, žinoma, smagiai bendravome. Nuoširdus dėmesys ir pokalbiai buvo didžiausia vertybė senoliams.

#19gerasdarbasLietuvai

S. Batoro Sodelio sodiečiai keliavo į Tautmilės prieglaudėlę, kur aplankė ten gyvenančius kačiukusir nuvežė jiems dovanų. Matytumėte, KIEK meilės ir šilumos Sodiečiai suteikė kačiukams! Iš vaikų veidų šypsena nedingo ilgai, dar ir tada, kai jau sugrįžo į Sodelį! Katės puikiai pajutusios vaikų geranoriškumą ir lyg norėdamos atsidėkoti už atneštas dovanėles, ėjo pas vaikus, glaudėsi, murkė ir žaidė. Ne vienas sodietis sakė, jog būtinai dar čia sugrįš su tėveliais paimti išsirinkto kačiuko.

#20gerasdarbasLietuvai

Besimėgaudami šiltu oru, Tado Ivanausko Sodelio sodiečiai nusprendė sutvarkyti takelį, lydintį žmones prie ežero. Vaikai su entuziazmu ne tik rinko šiukšles, bet ir diskutavo apie šiukšlinimo žalą gamtai, žmonių neatsakingumą ir aplinkos tausojimo svarbą. Esant geriems orams, sodiečiai pažadėjo sugrįžti ir tęsti šią gražią tradiciją.

#21gerasdarbasLietuvai

Savaitgalį jungtinė "Vaikystės Sodo" mokytojų ir jų palaikymo komanda dalyvavo "World Cleanup Day Lietuva"! Prisijungėme prie pasaulinės švarinimosi iniciatyvos ir savo pavyzdžiu skatiname saugoti mūsų visų namus - Žemę!

#22gerasdarbasLietuvai

"Vaikystės sodo" mokytojai suorganizavo nemokamus mokymus apie autizmo spektro sutrikimus "Kitoks vaikas. Kaip galime augti kartu?". "Vaikystės sodo" youtube kanale galima rasti mokymų vaizdo įrašą.

#23gerasdarbasLietuvai

Kristijono Donelaičio Sodelio sodiečiai rinko šiukšles Melnragės paplūdimyje. Kaip liūdna, kad žmonės teršia Baltijos jūros pakrantę, nors jos turime tik 90 kilometrų.

#24gerasdarbasLietuvai

Simono Daukanto Sodelio sodiečiai tvarkė netoliese esantį Ąžuolyno parką.

#25gerasdarbasLietuvai

Mortos Zauniūtės klasė (Klaipėdos Karalienės Mortos mokykla) paaukojo išaugtų rūbų ir perskaitytų knygų Klaipėdos Samariečių draugijai. Atvykę į svečius dar suklijavo Samariečių bendrijos vaikų bibliotekėlės suplyšusias knygas, sutvarkė stalo žaidimus ir dėliones.

#26gerasdarbasLietuvai

Jono Basanavičiaus Sodelio sodiečiai aplankė globos namuose gyvenančius senelius. Kai susitinka dvi skirtingos kartos, o kalbos netyla ir veidus puošia šypsena.

#27gerasdarbasLietuvai

Senosiose Šančių kapinėse Kauno KMM Aleksandro Stulginskio ir Marcelės Kubiliūtės klasių mokiniai tvarkė apleistus kapus ir uždegė žvakutes tiems, kurių jau nėra šalia.

#28gerasdarbasLietuvai

Vilniaus KMM trečiokai prie Balžio ežero tvarkė nelegalias laužavietes - jų panaikino net kelias dešimtis. Kad darbas būtų dar naudingesnis, kartu pasikvietė miškininką - tvarkydami mokėsi apie oro ir vandens taršą, kokią įtaką supantis miškas ir jo paklotė turi ežero vandens švarai.

#29gerasdarbasLietuvai

Saulėtą spalio ketvirtadienį Stepono Batoro, Kunigaikščio Vytenio ir Grafaitės Marijos Tiškevičiūtės klasių mokiniai tvarkė Rasų kapines.

#30gerasdarbasLietuvai

Kauno KMM socialinė pedagogė Indrė Maisto banko organizuojamoje akcijoje skatino paaukoti maisto. Indrė savo pavyzdžiu nori įkvėpti optimizmo padėti kitiems. Visada lengviau duoti nei prašyti, bet vardan kilnaus tikslo verta išeiti iš komforto zonos.

#31gerasdarbasLietuvai

Lazdynų Pelėdos Sodelio sodiečiai keliavo į prieglaudėlę „Naminukai“, kur gyvena namus turėję, bet į gatvę išmesti kačiukai. Sodiečiai keliavo padėkoti prieglaudos darbuotojams, kad padeda tokio likimo kačiukams ir jais pasirūpina. Vaikai nuvežė maisto kačiukams ir iškepė sausainių prieglaudos savanoriams.

#32gerasdarbasLietuvai
K. Donelaičio Sodelio sodiečiai, diskutuodami tema "Vandens pramogos" sužinojo, kad prie Trinyčių tvenkinio Klaipėdoje vasarą pramogauja labai daug žmonių. Sodiečiai pastebėjo, kad daug šiukšlių čia neatranda savo vietos - šiukšliadėžės. Todėl saulėtą rugpjūčio dieną, susirinkę reikiamas priemones (pirštines ir šiukšlių maišus) sodiečiai iškeliavo tvarkyti teritorijos. Tvarkydami stebėjosi, kodėl žmonės palieka šiukšles prie šiukšliadėžių ir piktinosi, kad šias šiukšles gali suėsti gyvūnai ir susirgti.

#33gerasdarbasLietuvai

Prasidėjus ligų sezonui vis dažniau su sodiečiais susimąstome, kaip gera būti sveikiems ir kalbame apie savo sveikatos stiprinimą. Laisvės Sodelio bendruomenė, palaikoma Sodelio vaikų, nusprendė pasidalinti savo krauju ir tapo donorais.

#34gerasdarbasLietuvai
Leono Sapiegos Sodelio sodiečiai atvežė SOS vaikų kaime gyvenantiems vaikams knygų. Juk knygų skaitymas yra pats gražiausias užsiėmimas, kuris lavina, ugdo ir kelia sparnus kiekvienam iš mūsų.
Išvykos metu pamatėme, kad čia vaikai yra mylimi ir viskuo aprūpinti. Šeimos yra didelės (po 6-7 vaikus), tad vaikams gera ir smagu augti tokiame dideliame būryje. O SOS vaikų kaimo mamos sukuria ypatingą aplinką - kaimo namelių spalvingumas lyg pasakoje: mėlyna, žalia, geltona.

#35gerasdarbasLietuvai 

Tado Ivanausko Sodelio sodiečiai gyvūnų prieglaudoje "Lesė" ne tik susipažino su gyvūnais, bet ir klausėsi istorijų, kaip šie tampa benamiais ir atsiduria prieglaudose. Sodiečiai mokėsi suprasti, kad gyvūno auginimas yra didelė atsakomybė. Beglobiams gyvūnams vaikai padovanojo savo prisilietimus, maisto bei kitų reikalingų priemonių.

#36gerasdarbasLietuvai

Konstitucijos Sodelio sodiečiai yra aktyvūs ir pilietiški - dar pavasarį sutvarkė miesto žaidimų aikštelę, kurioje mėgsta kone kasdien lankytis.